V USA unikla data prominentů

Agentura odpovídající za bezpečnost komunikačního a informačního systému amerického prezidenta, viceprezidenta i jejich zaměstnanců ohlásila narušení své sítě a únik údajů o klientech. Informovala o tom dnes agentura Reuters, jež měla možnost nahlédnout do dopisu, který agentura rozeslala těm, jichž se únik týká.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bílý dům, Washington D.C., USA
doporučujeme

V dopise datovaném 11. únorem se uvádí, že mezi loňským květnem a červencem se při prolomení systému mohly ocitnout v ohrožení údaje o číslech sociálního pojištění a další osobní informace.

Bílý dům podle Reuters nereagoval na žádost o komentář. V dopise se neuvádí přesně, jaká část sítě agentury pro obranu informačních systémů byla porušena. Agentura, označovaná zkratkou DISA, se charakterizuje jako pracoviště bojové podpory ministerstva obrany. Zaměstnává 8000 lidí, mezi nimiž jsou civilisté i vojáci.

Poskytuje služby nejenom prezidentovi a viceprezidentovi, ale i ministrovi obrany, předsedovi sboru náčelníků štábů americké armády a vysoce postaveným příslušníkům armády.

V dopise, z nějž informaci čerpala agentura Reuters, se uvádí, že DISA nemá důkaz, že by byla některá uniklá osobní data zneužita. Její povinností je však informovat jedince, jejichž údaje mohly uniknout.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Operní pěvec Plácido Domingo je kvůli COVID-19 v nemocnici

30.03.2020 07:53 Španělský operní pěvec Plácido Domingo byl kvůli komplikacím spojeným s nemocí COVID-19…

Trump: Nejvíce úmrtí na COVID-19 se v USA čeká za dva týdny

30.03.2020 07:18 Vědecké propočty naznačují, že počet úmrtí v souvislosti s koronavirem ve Spojených státech…

USA nebudou platit za ochranku pro Meghan a Harryho, řekl Trump

29.03.2020 22:15 Spojené státy nebudou platit za zajištění ochrany britského prince Harryho a jeho manželky Meghan.…

Koronavirus může v USA zabít až 200 000 lidí, obává se expert

29.03.2020 21:22 Aktualizováno Koronavirus by mohl ve Spojených státech zabít 100.000 až 200.000 lidí, varoval dnes hlavní vládní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama