V USA už se nepočítá se zavřením ekonomiky v případě druhé vlny

Spojené státy v případě druhé vlny pandemie nemoci covid-19 ekonomiku podruhé nezavřou. Na dotaz televize CNBC to dnes uvedl americký ministr financí Steven Mnuchin.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nemůžeme ekonomiku znovu zavřít. Myslím, že jsme se poučili, že když zavřete ekonomiku, způsobíte jen více škody," řekl Mnuchin.

Americké hospodářství je následkem opatření proti šíření koronaviru v recesi. V jižních státech USA přitom počet nakažených znovu stoupá.

Texas vykázal tři dny po sobě rekordní počet hospitalizací s covid-19 a prudký nárůst nových případů a hospitalizaci potvrzených hlásí i devět kalifornských okresů, informovala ve středu agentura AP. V USA zemřelo s nemocí covid-19 už 113.000 lidí a nákaza se potvrdila u více než dvou milionů lidí.

V prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) podle údajů amerického ministerstva obchodu snížil o 4,8 procenta. Ve druhém čtvrtletí se očekává ještě výraznější propad, který by podle některých odhadů mohl činit přes 20 procent.

Světové burzy z obav z druhé vlny nákazy dnes prudce oslabují. Po desetidenním růstu uzavřely se ztrátou asijské akcie a evropské akcie zažily nejhorší den za více než 11 týdnů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Chci si promluvit." Ozbrojený muž se vřítil do rezidence kanadského…

03.07.2020 15:36 Kanadská policie zatkla ozbrojeného muže, který v automobilu projel zavřenou bránou směřující k…

Volby v USA: Biden drtivě porazí Trumpa? Nové průzkumy zde

03.07.2020 14:52 Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden si v celostátním měřítku udržuje nad…

Koronavirus: V Brazílii téměř 62 tisíc mrtvých, Mexiko v počtu nakažených…

03.07.2020 12:16 Brazílie za poslední den zaznamenala dalších 1251 úmrtí v souvislosti s novým typem koronaviru a…

USA trhly absolutní rekord. Mají přes 55 000 nakažených za den

03.07.2020 08:30 Aktualizováno Spojené státy zaregistrovaly za čtvrtek více než 55.000 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy