V USA vybrali moderátory prezidentských debat, mluvčí Trumpovy kampaně je nespokojen

Předvolební debaty amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho vyzyvatele Joea Bidena budou moderovat novináři stanic Fox News, C-SPAN a NBC. Ve středu to oznámila nezávislá komise, která má pořádání prezidentských debat na starosti. Volby se ve Spojených státech uskuteční přesně za dva měsíce, tedy 3. listopadu.

Joe Biden
doporučujeme

První debata Trumpa s Bidenem se bude konat 29. září v Clevelandu ve státě Ohio. Moderovat ji bude Chris Wallace z Fox News, která je považována za stanici nakloněnou současnému šéfovi Bílého domu. Podle agentury DPA je nicméně samotný Wallace pokládán za nestranného. Zkušený novinář v červenci s Trumpem vedl oceňovaný rozhovor, v němž byl značně kritický.

Wallace v roce 2016 moderoval poslední ze tří debat Trumpa s tehdejší demokratickou kandidátkou na prezidentku Hillary Clintonovou. Vysloužil si za to pochvalu z obou politických táborů, připomněla stanice BBC.

Podruhé se republikánský prezident se svým demokratickým vyzyvatelem setkají při debatě 7. října v Miami na Floridě. Tehdy bude jejich klání moderovat novinář stanice C-SPAN Steve Scully, který byl v letech 2006 až 2007 předsedou Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA).

Poslední debatu před prezidentskými volbami, která se bude konat 22. října ve městě Nashville ve státě Tennessee bude řídit Kristen Welkerová, washingtonská zpravodajka stanice NBC.

Před kamerami se utkají také současný viceprezident USA Mike Pence a demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová. V Salt Lake City ve státě Utah bude 7. října jejich debatu moderovat ředitelka washingtonské kanceláře listu USA Today Susan Pageová.

Mluvčí Trumpovy kampaně vyjádřil nad výběrem moderátorů nespokojenost. "Některé z nich lze označit za jasné oponenty prezidenta Trumpa, což znamená, že Joe Biden bude mít vlastně většinu času na jevišti člena týmu," uvedl Tim Murtaugh. Bidenův mluvčí řekl, že bývalý viceprezident USA se na debaty těší, "ať už jsou nezávisle vybranými moderátory kdokoliv".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté formálně předali Senátu ústavní žalobu na Trumpa

26.01.2021 07:41 Demokraté ze Sněmovny reprezentantů formálně předali ústavní žalobu na předchozího prezidenta…

Buden zvažuje po zatčení Navalného veškeré možné kroky vůči Rusku

25.01.2021 21:53 Americký prezident Joe Biden nevylučuje žádné možnosti, pokud jde o reakci USA na nedávné zatčení…

Moderna hlásí účinnost své vakcíny proti mutaci z Británie a JAR

25.01.2021 16:30 Americká biotechnologická společnost Moderna dnes oznámila, že její vakcína proti covidu-19 podle…

V Kalifornii se lepší kapacita nemocnic, zruší se přísná uzávěra

25.01.2021 11:22 Americký stát Kalifornie dnes zruší nařízení, aby lidé zůstávali doma, a umožní okresům začít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama