V USA zemře méně než předpokládaných 100 000 lidí, tvrdí Trump

Ve Spojených státech přijde v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 o život výrazně méně než původně předpokládaných 100.000 lidí. Na každodenním tiskovém brífinku to dnes prohlásil prezident Donald Trump. Dodal, že se pandemie v USA pomalu blíží ke svému vrcholu, jelikož se nákazu daří v posledních dnech dostat pod kontrolu v několika nejhůře zasažených oblastech.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Každodenní nárůst nového počtu nakažených se po celé zemi snižuje, což je podle Trumpa znamení, že se daří "zplošťovat křivku" průběhu pandemie. Prezident řekl, že se USA blíží do bodu, kdy bude možné v nemocnicích opět provádět neakutní operace. Vyzval nicméně Američany, aby se vždy předem poradili s lékaři.

Přední expert týmu Bílého domu pro boj s koronavirem Anthony Fauci potvrdil, že se každodenní přírůstky nakažených i obětí pomalu ustalují a země má vrchol pandemie na dohled. Varoval však, že Američané o to více musí nadále dodržovat přísná omezení pohybu a ekonomického života. Zároveň upozornil na řadu klinických testů, jež ověřují účinnost některých léčiv, jejich prokazatelné výsledky však podle něj budou známy až v řádu měsíců.

Trump zmínil, že Spojené státy již provedly přes dva miliony testů na koronavirus, což je největší počet na světě. Jeho viceprezident Mike Pence následně dodal, že by USA měly mít "velice brzy" k dispozici test na protilátky vůči koronaviru. Ten by měl ukázat, zda již člověk nákazu prodělal a je vůči ní tím pádem pravděpodobně imunní.

Spojené státy jsou co do počtu nakažených nejhůře zasaženou zemí na světě, koronavirus se tam prokázal již u 475.000 lidí, z nichž téměř 18.000 zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Soud v případu Floyda stanovil kauci milion dolarů. Jeho bratr slíbil…

04.06.2020 22:03 Trojice nyní již bývalých minneapoliských policistů, které prokuratura obvinila z napomáhání vraždě…

Dosáhnout odsouzení za smrt Floyda nebude podle prokuratury lehké

04.06.2020 22:00 Trestní stíhání a souzení amerických policistů, po jejichž zásahu minulý týden v pondělí zemřel v…

Brazílie a Mexiko hlásí rekordní nárůsty obětí koronaviru

04.06.2020 21:41 Brazílie a Mexiko zaznamenaly rekord v počtu úmrtí pacientů s covidem-19 za jeden den: v obou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy