Vakcína proti covidu bude. Možná ještě letos, tvrdí Fauci

Přední americký epidemiolog a člen krizového štábu Bílého domu Anthony Fauci dnes řekl, že není otázkou, zda se podaří vyvinout vakcínu proti covidu-19, ale kdy se tak stane. Je "opatrně optimistický", že to bude ke konci letošního roku.

Anthony Fauci
doporučujeme

Fauci dnes vypovídal před zdravotnickým výborem Sněmovny reprezentantů, kam se vrátil po více než měsíci v situaci, kdy v přibližně půlce amerických států přibývá případů nákazy koronavirem a kdy je země rozdělená v názorech na doporučení odborníků ohledně opatření proti šíření nákazy. O vakcíně proti nemoci covid-19 Fauci mluvil jako o "hřebíku do rakve", který je potřebný pro to, aby pandemie skončila.

Fauci a další členové Trumpova krizového štábu uvedli, že je prezident nepožádal o to, aby v USA testování na koronavirus omezili.

"Ve skutečnosti testů děláme více," upřesnil epidemiolog. V sobotu místního času na předvolebním mítinku v oklahomské Tulse šéf Bílého domu řekl, že Spojené státy dělají velké množství testů, a proto mají velké množství nakažených.

"Řekl jsem svým lidem, aby testování zpomalili," řekl tehdy. AP připomíná, že zástupci Bílého domu se později prezidentův výrok snažili mírnit, nelze ho prý brát doslovně.

Trump se dnes vydal na cestu do státu Arizona, kde ho čeká i vystoupení v kostele, jehož pastor podle amerických médií tvrdí, že v něm je speciální ventilační filtrační systém, který zabíjí 99,9 procenta koronaviru.

Spojené státy koronavirus zasáhl nejvíce na světě. Nakazilo se tam asi 2,3 milionu lidí, z nichž přibližně 120.450 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínští záchranáři hledají devět lidí, zasypal je sesuv půdy

08.07.2020 10:53 Záchranáři v centrální části Číny dnes pátrají po devíti lidech, kteří jsou pohřešováni poté, co…

Biden a Trump ovládli další primárky, uspěla i členka klanu Kennedyů

08.07.2020 09:27 V prezidentských primárkách v amerických státech New Jersey a Delaware zvítězili podle očekávání…

Latinská Amerika má přes tři miliony nakažených koronavirem, v Brazílii…

08.07.2020 09:10 Aktualizováno V Brazílii za 24 hodin stoupl počet nakažených koronavirem o více než 45.000, což je dvojnásobek…

Řeknu o Trumpovi všechno. Kniha prezidentovy neteře vyjde o dva týdny dříve

08.07.2020 09:10 Kompromitující kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa bude zveřejněna již…

Související:

Právě se děje

Další zprávy