USA mají dalších 1267 obětí koronaviru, ve Sněmovně reprezentantů jsou povinné roušky

Šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ve středu oznámila, že v této komoře Kongresu zákondárci i zaměstnanci musejí během pandemie covidu-19 nosit roušky. Informovala o tom agentura Reuters.

Nancy Pelosiová v roušce
doporučujeme

Členové sněmovny si budou moci ochranu úst a nosu sundat během projevů před svými kolegy, řekla Pelosiová, politička za demokraty. Dodala, že zákonodárci ani zaměstnanci nebudou do sídla sněmovny bez roušky puštěni. Těm, kdo si ji zapomenou, budou roušky k dispozici u vchodu.

Pelosiová tuto povinnost zavedla krátce poté, co test nákazu koronavirem prokázal u republikánského zákonodárce Louie Gohmerta, který otevřeně přiznává, že roušku až donedávna příliš nenosil.

Tato ochrana úst a nosu se ve Spojených státech stala symbolem hlubokého politického rozdělení země. Samotný republikánský prezident Donald Trump ji dlouho odmítal používat a v roušce se na veřejnosti objevuje teprve v posledních týdnech.

Ve Spojených státech ve středu zemřelo dalších 1267 lidí nakažených koronavirem, informuje dnes agentura AFP s odvoláním na statistiky Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie covidu-19 dlouhodobě sleduje. Celková smrtelná bilance v USA překročila 150.500. Nově se koronavirem nakazilo více než 68.000 lidí.

V úterý zemřelo v USA 1592 lidí s koronavirem, což bylo nejvíce za dva a půl měsíce.

Spojené státy pandemie covidu-19 zasáhla nejtvrději na světě, infikovalo se tam přes 4,4 milionu lidí. Agentura AFP připomíná, že zatímco koncem jara vlna nákazy ustoupila, od konce června znovu nabírá na síle, a to hlavně na jihu a západě USA.

Podle propočtů agentury Reuters za posledních 24 hodin zemřelo dokonce 1456 pacientů s covidem-19, což znamená, že ve středu přibližně co minutu zemřel jeden člověk.

Televize CNN na svých internetových stránkách informuje, že v případě ministra spravedlnosti Williama Barra test koronavirovou infekci neprokázal. Ministr byl v úterý na zasedání jednoho z výborů Sněmovny reprezentantů, kterého se účastnil republikánský zákonodárce Louie Gohmert. U něho vyšlo ve středu najevo, že nakažený je.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump kritizoval další odbornici ze svého koronavirového štábu

03.08.2020 21:54 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru kritizoval odbornou členku svého krizového štábu…

Pentagon potvrdil dohodu o vyslání dalších 1000 vojáků do Polska

03.08.2020 21:38 Ministr obrany USA Mark Esper dnes uvedl, že Spojené státy budou udržovat na území Polska až 5500…

Pět milionů nakažených v Latinské Americe, pandemie ještě nedosáhla vrcholu

03.08.2020 14:58 Aktualizováno V Latinské Americe se potvrdilo už téměř pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je více…

Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily…

03.08.2020 14:21 Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama