Ve státu New York poprvé od začátku pandemie klesl počet lidí na JIP

V americkém státu New York poprvé od začátku pandemie klesl počet lidí, kteří se léčí z nemoci covid-19 na jednotkách intenzivní péče. Zemřelých však přibylo za 24 hodin 777, což je v podstatě stejně jako v posledních dnech, kdy nově oznamované počty lámaly smutné rekordy. Na tiskovém brífinku to dnes oznámil guvernér Andrew Cuomo, podle nějž je zpráva o úbytku lidí na JIP znamením, že se státu daří dostávat průběh pandemie pod kontrolu.

Přidejte svůj názor

Brooklynský most (Brooklyn Bridge) je jeden z nejstarších visutých mostů ve Spojených státech amerických. New York, USA
doporučujeme

"Nadále ztrácíme ohromné množství životů," řekl Cuomo. "Jako někdo, kdo hledá ve všem tom smutku nějakou útěchu, vnímám kulminaci počtu ztracených životů jako trochu nadějné znamení," dodal guvernér. Ve středu oznámil stát 779 obětí koronaviru, o den později to bylo o 20 více.

Počet lidí, kteří se z nemoci covid-19 léčí na JIP, se ve státu snížil o 17 na celkových 4908. V nemocnicích pacientů přibylo jen nepatrně, asi o dvě procenta oproti předchozímu dni. Před dvěma týdny tyto údaje rostly ze dne na den o 20 procent.

Ustálení počtu hospitalizovaných lidí přitom přichází dříve, než úřady čekaly. Cuomo původně vycházel z odhadů, podle nichž mělo být potřeba 55.000 až 136.000 lůžek. Dnes bylo s covid-19 v nemocnicích 18.569 lidí. Nadsazený se nyní zdá i počet až 40.000 ventilátorů, který stát na začátku pandemie vyžadoval.

Cuomo však řekl, že virus zasáhl New York i celé Spojené státy nepřipravené a že se podobná situace nesmí opakovat. V té souvislosti znovu varoval před dalšími možnými vlnami pandemie a připomenul epidemii španělské chřipky z let 1918 až 1919. Ta měla v USA celkem tři vlny v rozmezí 10 měsíců, z nichž nejsmrtelnější byla ta druhá. Guvernér řekl, že ochranná opatření zruší až tehdy, kdy budou k dispozici rychlé testy pro miliony místních občanů a až budou jasné odpovědi na otázky, jak by mohl vypadat další průběh pandemie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden se po více než dvou měsících objevil na veřejnosti

25.05.2020 19:06 Pravděpodobný demokratický vyzyvatel Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Joe Biden…

Americká policie stíhá muže, jež zakašlal a řekl, že má koronavirus

25.05.2020 18:27 Padesátiletý muž z amerického státu New Jersey čelí stíhání za teroristickou výhrůžku poté, co…

Trump hrozí, že nechá přesunout nominační sjezd republikánů

25.05.2020 17:49 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru pohrozil, že přesune letní nominační sjezd…

Krize ve Venezuele se dál zhoršuje. Uprchlo už přes pět milionů lidí,…

25.05.2020 16:58 Z Venezuely uprchlo kvůli ekonomické krizi a represím autoritářského režimu v posledních několika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy