Venezuela uzavřela přechod s Kolumbií, vracelo se moc migrantů

Venezuela uzavřela hraniční přechod s Kolumbií, jímž se v posledních týdnech vraceli emigranti. Jako důvod uvedla příliš velké počty Venezuelanů, kteří se vracejí do vlasti a kteří podle vlády přispívají ke zhoršení koronavirové epidemické situace. Informovala o tom dnes agentura Europa Press.

Maduro, Nicolas
doporučujeme

Z Venezuely v předchozích několika letech uteklo kvůli hluboké ekonomické krizi a represím autoritářského režimu přes pět milionů lidí, z toho 1,7 milionu do Kolumbie. Opatření vyhlášená kolumbijskou vládou před několika měsíci kvůli pandemii covidu-19, jimiž se omezil chod ekonomiky, ale přiměla už asi 100.000 Venezuelanů k návratu do vlasti. Mnozí totiž přišli o práci i o střechu nad hlavou.

Jak informuje Europa Press, Venezelská vláda nyní zdůvodnila uzavření přechodu vysokým počtem Venezuelanů, o něž se musí v počátcích postarat úřady pohraničního státu Táchira, kde zůstávají navrátilci v karanténě. Kolumbijské migrační úřady v reakci oznámily, že pozastavují převoz venezuelských běženců z vnitrozemí k hranici, o požádaly Venezuelany, aby tam sami nejezdili.

Ve Venezuele se tento měsíc výrazně zvýšily denní nárůsty potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV-2, když vícekrát přesáhly tisíc případů denně, zatímco v červenci to bylo několik set a v červnu jen desítky.

Celkem se ve třicetimilionové Venezuele podle oficiálních údajů vlády dosud potvrdilo 38.188 nakažených, z toho 317 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Nevládní organizace ale považují tyto údaje za nedůvěryhodné.

Socialistická vláda prezidenta Nicoláse Madura vyhlásila v březnu v zemi celonárodní omezení pohybu i ekonomické činnosti, která posléze zmírnila. Od června aplikuje systém 7+7, což znamená, že týden jsou omezení mírnější a v dalším opět přísnější. Během takzvané radikální karantény fungují jen sektory nutné pro chod ekonomiky, jako komunikace, zdravotnictví, bezpečnost či zásobování, a omezeny jsou i otevírací hodiny obchodů s potravinami či základním zbožím.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covidem-19 se ve světě nakazilo už 32 milionů lidí

24.09.2020 21:54 Ve světě se potvrdilo už přes 32 milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, který se poprvé objevil…

V USA řeší další podivnost: Trump se objevil na formulářích k žádosti o…

24.09.2020 20:12 Voliči v Severní Karolíně obdrželi formuláře k žádosti o absenční lístky s obličejem Donalda Trumpa…

Trumpova neteř podala na prezidenta žalobu

24.09.2020 19:38 Mary Trumpová, která je neteří amerického prezidenta Donalda Trumpa, dnes svého strýce zažalovala.…

Biden má podporu od stovek bezpečnostních expertů. V dopise kritizují…

24.09.2020 16:42 Bezmála 500 bývalých vysoce postavených představitelů Pentagonu, velvyslanců a činitelů Bílého domu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama