Venezuela vysílala "doznání" amerického žoldnéře k invazi. Video je podezřele prostříhané

Venezuelská státní televize vysílala "doznání" jednoho z amerických žoldnéřů, které dříve zajaly venezuelské úřady za údajný pokus o invazi. Američan na videozáznamu uvedl, že byl najat floridskou firmou, aby na objednávku venezuelské opozice do Spojených států přivezl prezidenta Nicoláse Madura. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Maduro, Nicolas
doporučujeme

Venezuelská vláda v neděli ráno místního času oznámila, že odrazila pokus o námořní invazi, jejímž cílem bylo svrhnout Madurův režim. Skupina 13 lidí, z nichž dva byly podle Caracasu američtí občané a "žoldnéři", měla pocházet z Kolumbie.

Američan Luke Denman na záběrech odvysílaných venezuelskou televizí verzi Caracasu potvrzuje. Hovoří přímo do kamery a odpovídá na otázky, které mu pokládá někdo mimo záběr. Video je hodně prostříhané, poznamenává CNN. Podle serveru není jasné, zda Denman hovořil pod nátlakem. Žoldnéřovo vystoupení venezuelské úřady označily za "přiznání".

Denman ve videu uvádí, že odstranění Madura si u floridské firmy Silvercorp, která se již dříve přihlásila k odpovědnosti za nezdařenou akci, objednal představitel venezuelské opozice Juan Guaidó.

zdroj: YouTube

Kromě Guaidóa je podle Madura za akci zodpovědný i americký prezident Donald Trump a kolumbijský prezident Iván Duque. Všichni zapojení do incidentu důrazně odmítli. Venezuelský prezident často obviňuje Spojené státy, že se ho snaží svrhnout, připomíná zpravodajský server BBC.

Spojené státy Madura jako prezidenta neuznávají, za hlavu Venezuely považují právě Guaidóa. Toho jako prezidenta uznalo zhruba 60 zemí, vedle USA také řada států EU včetně Česka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islámský stát může zneužít pandemii koronaviru, extremisté dezinformace o…

07.07.2020 13:50 Generální tajemník OSN António Guterres varoval před možností, že by teroristické skupiny mohly…

Brazilský prezident Bolsonaro podstoupil test, podle médií má symptomy…

07.07.2020 13:18 Aktualizováno V Brazílii se za posledních 24 hodin nakazilo koronavirem dalších 20.229 lidí, 620 jich po…

Vandalové v USA zničili sochu černošského buditele Douglasse, bojoval za…

07.07.2020 08:24 Vandalové v americkém státě New York svrhli sochu černošského buditele 19. století Fredericka…

Zahraniční studenti musí opustit USA, pokud bude na podzim výuka jen online

07.07.2020 08:06 Zahraniční studenti budou muset opustit Spojené státy, pokud se na podzim výuka na jejich školách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy