Venezuela vysílala "doznání" amerického žoldnéře k invazi. Video je podezřele prostříhané

Venezuelská státní televize vysílala "doznání" jednoho z amerických žoldnéřů, které dříve zajaly venezuelské úřady za údajný pokus o invazi. Američan na videozáznamu uvedl, že byl najat floridskou firmou, aby na objednávku venezuelské opozice do Spojených států přivezl prezidenta Nicoláse Madura. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Maduro, Nicolas
doporučujeme

Venezuelská vláda v neděli ráno místního času oznámila, že odrazila pokus o námořní invazi, jejímž cílem bylo svrhnout Madurův režim. Skupina 13 lidí, z nichž dva byly podle Caracasu američtí občané a "žoldnéři", měla pocházet z Kolumbie.

Američan Luke Denman na záběrech odvysílaných venezuelskou televizí verzi Caracasu potvrzuje. Hovoří přímo do kamery a odpovídá na otázky, které mu pokládá někdo mimo záběr. Video je hodně prostříhané, poznamenává CNN. Podle serveru není jasné, zda Denman hovořil pod nátlakem. Žoldnéřovo vystoupení venezuelské úřady označily za "přiznání".

Denman ve videu uvádí, že odstranění Madura si u floridské firmy Silvercorp, která se již dříve přihlásila k odpovědnosti za nezdařenou akci, objednal představitel venezuelské opozice Juan Guaidó.

zdroj: YouTube

Kromě Guaidóa je podle Madura za akci zodpovědný i americký prezident Donald Trump a kolumbijský prezident Iván Duque. Všichni zapojení do incidentu důrazně odmítli. Venezuelský prezident často obviňuje Spojené státy, že se ho snaží svrhnout, připomíná zpravodajský server BBC.

Spojené státy Madura jako prezidenta neuznávají, za hlavu Venezuely považují právě Guaidóa. Toho jako prezidenta uznalo zhruba 60 zemí, vedle USA také řada států EU včetně Česka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA klesá zájem o testování na koronavirus

27.02.2021 18:44 V amerických státech rychle opadá zájem o testování na koronavirus v době, kdy začali odborníci…

Při útěku vězňů na Haiti zemřelo 25 lidí, včetně civilistů

27.02.2021 09:31 Z věznice na předměstí hlavního města Haiti Port-au-Prince ve čtvrtek uteklo na 400 trestanců,…

Mexiko prý nemá důkazy o odebraných orgánech u zemřelého Poláka

27.02.2021 08:55 Mexiko nemá žádné důkazy o tom, že by se polský mladík, který tento měsíc zemřel v Mexiku, stal…

Jaké budou dopady lednového útoku na Kapitol? Známý politolog naznačil…

27.02.2021 00:01 NÁZOR - V americkém Kongresu začalo v tomto týdnu slyšení ohledně bezpečnostních selhání, která 6.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama