Volby v USA: Biden má podporu od dalšího vlivného republikána

Demokratického kandidáta na amerického prezidenta Joea Bidena podpořil další významný republikán, někdejší guvernér státu Michigan Rick Snyder. Informovala o tom dnes agentura AP.

Rick Snyder
doporučujeme

Rozhodnutí podpořit Bidena oznámil v komentáři v deníku USA Today, ve kterém byl nezvykle kritický vůči republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Napsal o něm například, že postrádá morální kompas, ignoruje pravdu a nepřikládá váhu otázkám veřejného zájmu od zdravotnictví přes hospodářství až po mezinárodní vztahy.

"Donald Trump ve skutečnosti vede v hrubosti. Rozdělení našeho národa ještě za našeho života nebylo větší," řekl Rick Snyder agentuře AP s tím, že Biden je podle něj "slušný člověk". "Můžete říct, že je to charakterní člověk, který se stará. Potřebujeme tuto zemi uzdravit," dodal.

Bidena čerstvě podpořili i další republikáni, kteří se sdružili v koalici nazvané Republikáni a nezávislí pro Bidena. V ní je nyní takřka stovka současných a dřívějších politiků, mezi nimi kupříkladu Trumpova kritička a bývalá republikánská guvernérka New Jersey Christine Todd Whitmanová.

Někteří z nich podpořili už v roce 2016 demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou. Snyder mezi nimi tehdy nebyl, nepodpořil nikoho.

Jedna z věcí, za kterou koalice Trumpa kritizuje, je jeho reakce na šíření koronaviru. "Přes 180.000 Američanů zemřelo v pandemii, která mohla být v případě konzistentního vedení zkrocena. Namísto toho ji prezident, jenž ji ignoroval, odmítal vést a ohrozil životy Američanů, nechal ji vymknout se kontrole," uvedla Todd Witmanová.

Mluvčí Trumpovy volební kampaně v Michiganu Chris Gustafson reagoval na Snyderovo rozhodnutí prohlášením, že americký prezident "má i nadále nebývalou podporu republikánů".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Pro Čechy má ekologie přednost před vyšší zaměstnaností

29.09.2020 17:00 Přes tři čtvrtiny Čechů tvrdí, že ochrana přírody má mít přednost i v případě, že by vedla k…

Kampaň v USA vrcholí. Trump a Biden se střetnou v první debatě, témata…

29.09.2020 15:48 Okamžik s velkou mírou rizika, ale i jedinečná šance pro oba kandidáty oslovit pět týdnů před…

Na severu Kalifornie vypukly nové požáry: Zahynuli tři lidé, plameny ničí…

29.09.2020 10:36 Masové evakuace, značné materiální škody a také oběti na životech přinesly v posledních dvou dnech…

Covid-19 patří mezi nejvážnější hrozby pro veřejné zdraví: Obětí už je…

29.09.2020 09:04 Aktualizováno Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Vyplývá to z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama