Vraždy na Halloweena. Muž v Quebecu zabil dva lidi japonskou katanou, další zranil

Policie v kanadském městě Quebec v noci na dnešek zatkla muže oblečeného ve středověkém kostýmu, jehož podezírá, že zabil japonskou katanou dva lidi a dalších pět zranil. Čin se stal v čase oslav svátku Halloween. Místní policie uvedla, že motiv činu byl zřejmě osobní a nesouvisel s terorismem.

Policie Kanada
doporučujeme

Noční útok se odehrál na několika místech historické čtvrti města a policie i po dopadení podezřelého vyzvala občany, aby nevycházeli, vyhnuli se této oblasti a zamkli se. Domnělého útočníka zásahové jednotky hledaly dvě a půl hodiny.

Pět zraněných je nadále v nemocnici. "Někteří z nich mají velké tržné rány, o jejich život ale strach nemáme," řekl agentuře AP jeden ze zástupců policie.

Podezřelý podle policejního představitele pochází z oblasti kolem města Montreal a do Quebeku přijel "s úmyslem učinit co nejvíce škod". Doplnil, že si podle všech dosavadních důkazů vybíral své oběti náhodně a že útok předem plánoval. Policie prohledávala jeho dům i auto, podezřelý by měl brzy stanout před soudem.

Zadržený muž údajně nemá trestní minulost, podle policie však před pěti lety v "lékařském kontextu" nastínil, že má v úmyslu spáchat násilný čin. Starosta města Quebec Régis Labeaume pak prohlásil, že Kanada musí zahájit debatu o tom, jak se vypořádat s duševními chorobami.

"Quebec se probouzí po noci plné hrůz. Nemám slov, abych popsal takovou tragédii. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodinám obětí," napsal na twitteru premiér provincie Quebec François Legault.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bolsonaro ztratil spojence. Po prohře Trumpa mu hrozí izolace, píše…

26.11.2020 15:24 Brazilskému prezidentovi Jairu Bolsonarovi hrozí po prohře amerického prezidenta Donalda Trumpa ve…

Média: Volební systém v USA test ustál, ukázaly se však jeho slabiny

26.11.2020 15:16 Americké volební drama se po vyhroceném závěru kampaně a dvou týdnech blokování nástupu nové…

OSN: Pandemie zvýšila nerovnost, ženy mají víc práce v domácnosti

26.11.2020 12:02 Celosvětová pandemie koronaviru znamená mnohonásobně vyšší zatížení pro ženy, které musejí…

Pandemie covid v USA nepolevuje, počet mrtvých za den je nejvyšší od května

26.11.2020 11:59 Aktualizováno Ve Spojených státech i ve středu pokračoval nepříznivý vývoj ukazatelů o vývoji epidemie nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama