Vražedné řádění Čecha na Havaji: Obětí je víc. Nové informace

Na Havaji po nedělním řádění muže českého původu, který zastřelil dva policisty a zřejmě způsobil rozsáhlý požár, pohřešují majitelku domu, která Čecha nechávala zdarma v objektu bydlet výměnou za údržbářské práce. Policie předpokládá, že zůstala v domě, který zcela shořel, napsala dnes agentura AP.

Policie USA, ilustrační foto

Bytná byla bezprostředně po útoku považována za zraněnou, tou ale ve skutečnosti byla jedna z nájemnic. V domě zůstal také Čech a zřejmě ještě jedna zatím neidentifikovaná žena. Policie se domnívá, že všichni tři zemřeli. Hledání zbytků těl může trvat i několik dní.

zdroj: YouTube

Muž, který byl identifikován jako 69letý Jaroslav "Jerry" Hanel, byl policii znám kvůli problematickým vztahům se sousedy. Opakovaně čelil žalobám a soudy mu několikrát udělily zákaz přibližovat se k lidem, se kterými měl spory. Nyní Hanel čelil vystěhování, ke kterému se ho majitelka nemovitosti Lois Cainová snažila přinutit.

V neděli se s ním zřejmě setkala, schůzka ale skončila tragicky. Televize KHON uvedla, že podle svědků Hanel napadl jistou starší osobu a následně i další ženu, zhruba padesátiletou. Druhé z napadených se podařilo utéct a byla převezena do nemocnice.

Majitelka domu je nyní pohřešovaná. Hanelův právník Jonathan Burge, který ho v uplynulých letech zastupoval v řadě sporů, řekl, že jej v pondělí kontaktovala sestra Cainové, protože se s ní nemůže spojit. Burge uvedl, že sestra hovořila i se zraněnou ženou, která byla z nemocnice již propuštěna, a že to byla jedna z nájemnic.

Případ na Havaji vyvolal kvůli nezvyklé míře násilí velkou pozornost médií i veřejnosti. Hanel totiž zastřelil dva zasahující policisty - muže a matku tří dětí. Útok prý policie s ohledem na minulé řešení sporů nečekala, Hanel měl navíc zakázáno držet zbraň kvůli výše zmíněným soudním zákazům přibližovat se k lidem, se kterými měl spory.

Po střelbě se Hanel zabarikádoval v domě, ve kterém následně začalo hořet. Předpokládá se, že požár založil úmyslně. Plameny se rychle rozšířily a nakonec shořelo sedm domů a několik dalších bylo poškozeno.

Burge se domnívá, že Hanel se na čin připravoval. "Určitě to plánoval, už jen podle toho, jak rychle dům vzplanul. Vypadá to, že to chtěl všechno spálit," řekl Burge televizi KITV. O majitelce domu právník řekl, že se o Hanela prakticky starala, protože jeho klient trpěl psychickými problémy a neustálou představou, že ho americká vláda a tajné služby sledují a odposlouchávají. Problém v soužití ale nastal poté, co mu Cainová nedovolila pořídit si nového psa, když mu ten původní uhynul.

Havajská média zveřejnila také podrobnosti o sporech, které Hanel měl s ostatními lidmi. Právník David Hayakawa, který zastupoval tři sousedy, uvedl, že Hanel se považoval za strážce ulice a fotil každého, kdo kolem procházel, a to včetně opravářů, návštěv či turistů. Fotografoval také sousedy a trápil je obtěžujícím chováním, uvedl Hayakawa. Jako příklad uvedl skutečnost, že Čech pravidelně pálil mokré listí a trávu, když vítr foukal směrem k domům, schovával se v křoví, odkud sousedy pozoroval, či mlátil do kovové trubky, aby sousedům znepříjemnil život.

Počet obětí pandemie covidu-19 celosvětově překročil hranici čtyř milionů

18.06.2021 07:55 Počet obětí pandemie covidu-19 v noci na dnešek celosvětově přesáhl hranici čtyř milionů. Vyplývá…

Texas umožní lidem volné nošení zbraní na veřejnosti bez povolení

17.06.2021 11:34 Obyvatelé druhého nejlidnatějšího amerického státu Texas budou moci od září nosit ruční zbraně na…

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

Související:

Právě se děje