Pohled z druhé strany: Populární bloggerka vyvrací předsudky vůči lidem odmítajícím LGBT

Jsou všichni odpůrci práv gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) bigotní lidé plní nenávisti, anebo se mezi nimi najdou i tací, kteří se sexuálními menšinami nemají sebemenší problém, jenom jsou pouze "opatrnější", pokud jde o některé společenské změny? Americká bloggerka a křesťanka Katy Faustová, kterou vychovaly dvě matky, vyvrací dosavadní předsudky vůči lidem odmítajícím například homosexuální manželství.

Homosexuálové
doporučujeme

Zmiňovaná žena se před pěti lety, kdy Nejvyšší soud USA rozhodoval o právu homosexuálů na uzavírat manželství (v červnu 2015 potvrdil legalizaci stejnopohlavních sňatků ve všech amerických státech), zapojila do kampaně za tradiční pojetí rodiny. Podle informací irského serveru Thetricolour.com spustila server askthebigot.com.

Jako důvod svého kroku Faustová uvedla agresivní mediální kampaň za propouštění lidí zastávajících jiní názor na některé společenské změny, které se tou dobou ve Spojených státech odehrávaly, a mezi něž patřila i zmiňovaná legalizace sňatků párů téhož pohlaví.

"Cítím výraznou změnu klimatu ve společnosti poté, co prezident Obama vyjádřil svojí podporu homosexuálním manželstvím. Média vzápětí na to začala přitvrzovat a pomalu každého, kdo je nejenže nadšeně nevítá, ale dokonce má ještě tu "drzost" se vůči nim vymezovat, nálepkovat jako homofoba plného předsudků a nenávisti," stěžovala si bloggerka.

Zároveň také řekla, že s homosexuálními lidmi nemá žádný problém, jelikož sama vyrostla v lesbické rodině, kdy jí vychovávala matka spolu se svojí partnerkou. Proti sňatkům párů stejného pohlaví ale vystupuje právě proto, že manželství je spojeno s dětmi, které mají Úmluvou o právech dítěte garantované právo na matku a otce.

Ačkoliv výše zmiňovaný právní dokument USA ve srovnání například s Evropou neuznávají, Faustová v tomhle kroku vidí egoismus a tlaky dospělých usilujících o revoluci ve vnímání rodiny. Má-li být rodina institucionalizovaná, pak je potřeba primárně chránit její nejslabší článek, a tím jsou právě děti. 

"Nejde o city dospělých, nýbrž o dětská práva. Samozřejmě, že manželství je i o emocích a vytváření pevných partnerských vztahů. To ale nic nemění na tom, že stát prostřednictvím této instituce vstupuje i do práv děti, které redefinice manželství relativizuje, neboť zpochybňuje význam role matky a otce v jejich životech, v čemž shledávám nebezpečný precedens," varuje bloggerka.

Faustová provozuje dále také server Thembeforeus.com (v českém překladu "Oni před námi"), v němž sdílejí své příběhy dětí, které se cítí nějakým způsobem nespokojené s tím, jaké dětství jim naplánovali, ať už vědomě nebo vědomě, jejich rodiče. Kritizovány jsou například surogátní mateřství, umělé oplodnění, adopce dětí homosexuálními páry, ale i rozvody a prostě jiné případy, kdy dospělí lidé nějakým způsobem mysleli víc na sebe a své potřeby než na ně. 

Na bloggerku se ve svých argumentech často odvolává česká kampaň proti chystanému zákonu o homosexuálních sňatcích vedená Aliancí pro rodinu, která naopak usiluje o ústavní definici manželství jako svazku muže a ženy. Takzvané manželství pro všechny už zavedlo 30 zemí napříč všemi kontinenty. Gayové a lesby mohou v Česku od roku 2006 uzavírat registrované partnerství, které jim ale negarantuje stejná práva a povinnosti - například společné jmění, pozůstalostní důchody atd.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amerika se hemží politickými bestsellery. Které stojí za to si přečíst?

12.07.2020 14:40 Vedle nadcházejících listopadových prezidentských voleb obrátila Amerika svou pozornost k…

Zvítězí Biden, předpovídá volební model. Trumpa dle něj čeká drtivá porážka

12.07.2020 12:40 Aktualizováno Volební model pro prezidentské volby v USA předpovídá jasné vítězství Joe Bidena. Biden by dle něj…

Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

12.07.2020 10:27 Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy