Vyšetřování Trumpa v Kongresu baví. Řešil se i rapper A$AP Rocky

Jedním z témat dnešního veřejného slyšení v Kongresu k vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa se podobně jako ve středu stal americký rapper A$AP Rocky, který se letos ve Švédsku dostal do problémů kvůli bitce. Politický rada velvyslanectví USA v Kyjevě David Holmes dnes uvedl, že americký velvyslanec při Evropské unii Gordon Sondland telefonicky radil Trumpovi, jak kauzy černošského hudebníka využít.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

rapper A$AP Rocky
doporučujeme

"Je tam docela v p**eli a měl by se přiznat," řekl Sondland podle Holmese prezidentovi o rapperových švédských peripetiích. Trumpovi zároveň radil, aby počkal, až bude hudebník odsouzen, jinak by věc dřívějšími zásahy pokazil. "Nechte ho odsoudit, vytáhněte kartu rasismu a až se vrátí domů, přivítejte ho s plnou parádou," citoval Holmes Sondlanda. Dodal, že velvyslanec v telefonátu s prezidentem ještě uvedl, že Švédsko by rappera na americkou žádost mělo propustit a že může Kardashianovým říct, jak se snažil.

Narážka očividně míří na celebritu Kim Kardashianovou a jejího manžela Kanyeho Westa, kteří se při hledání pomoci pro rappera obrátili na Trumpova zetě Jareda Kushnera.

Švédská prokuratura původně žádala pro A$AP Rockyho za napadení šest měsíců vězení nepodmíněně; rapper nakonec vyvázl s podmínkou. Po zatčení na začátku července byl po několika týdnech z vazby propuštěn a nakonec mohl ještě před vynesením rozsudku odjet do USA.

O rapperovi se zmínil i Sondland, který vypovídal v Kongresu ve středu. Řekl, že umělcův osud byl ústředním tématem telefonátu s Trumpem z 26. července. Tvrdil rovněž, že si nepamatuje přesné podrobnosti, ale že nepochybuje, že hovor se týkal i možného vyšetřování Trumpova soka Joea Bidena ukrajinskými úřady. Na přetřes před kongresmany přišel také hrubý slovník z telefonátu. Na to Sondland odvětil, že takhle zkrátka on i prezident komunikují. "Spousta silných výrazů," dodal.

Pozornost médií vyvolaly i okolnosti, za jakých Holmes hovor vyslechl. V době telefonátu byl se Sondlandem v kyjevské restauraci. Prezident podle politického rady hovořil natolik hlasitě, že mu i on rozuměl. Holmes mimo jiné kongresmanům ukázal, jak daleko měl Sondland sluchátko od ucha a jak se velvyslanec kvůli prezidentovu hlasitému projevu šklebil.

Vyslechnutí hovoru Holmesem zpochybnil na twitteru Trump, který vyzval, ať si lidé vyzkouší, zda je něco takového možné. Prezident poznamenal, že i když on sám má skvělý sluch, nikdy se mu cizí telefonát vyslechnout nepodařilo, pokud nebyl přepnutý na hlasitý odposlech.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inspekce si posvítila na FBI kvůli vyšetřování Trumpa. Mělo politický…

09.12.2019 20:57 Aktualizováno Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nevedl proti volební kampani nynějšího…

Americká armáda plánuje velké cvičení v Evropě, pošle sem tisíce vojáků

09.12.2019 20:05 Aktualizováno Spojené státy v rámci rozsáhlého cvičení s evropskými státy NATO pošlou v dubnu a květnu…

Trump čelí dalšímu obvinění, porušil prý přísahu

09.12.2019 17:23 Demokratický předseda právního výboru Sněmovny reprezentantů USA, do kterého se přesunula další…

Důchodci, chcete se mít dobře? Odstěhujte se z Česka, tvrdí průzkum

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama