Zákonodárce v USA požaduje ochranu před poletujícími slunečníky

Návštěvníci pláží ve státě New Jersey na východním pobřeží USA si v budoucnu možná budou muset zajistit slunečník, aby ho nemohl odnést vítr, jinak budou potrestáni pokutou. Předpokládá to návrh zákona v tamním zákonodárném sboru, napsala agentura AP. Smyslem návrhu je předejít zraněním, které poletující slunečník může způsobit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Chodím na pláž celkem pravidelně a zajištění slunečníku v písku má na starosti moje žena," prohlásil demokratický zákonodárce Eric Houghtaling, který návrh zákona předložil. "Je to jednoduchá věc, ale mnoho lidí se tím neobtěžuje. Počasí na pláži je nevypočitatelné, vítr může začít fučet kdykoli, hned tak bude nad jedním místem ve vzduchu dvacet poletujících slunečníků," dodal.

Houghtaling v návrhu zákona požaduje, aby každý slunečník byl při rychlosti větru nad čtyřicet kilometrů v hodině zajištěn k zemi pytlem písku nebo upínacím zařízením. Takovéto doplňující vybavení podle agentury AP stojí asi 15 dolarů (350 korun). Houghtaling plánuje ještě návrh upravit tak, aby připoutání slunečníku bylo vyžadováno za každých okolností, tedy i v bezvětří. Ty, které pravidlo respektovat nebudou, chce Houghtaling trestat pokutou 25 dolarů (580 korun). Opakovaně přistiženým hříšníkům bude hrozit desetinásobek.

Opatření pamatuje i na obchody, které budou smět prodávat slunečníky jen s varováním před nebezpečím, které představují. Varovné značky chce mít Houghtaling také u vstupu na pláže.

AP poznamenala, že americké úřady jen za roky 2010 až 2018 registrují přes 2800 lidí, které poletující slunečníky zranily a kteří nechali ošetřit na pohotovosti. Některé případy jsou tragické jako ten z roku 2016, kdy jistá žena ve státě Virginie slavila narozeniny na pláži, ale přilétnuvší slunečník ji zabil. O dva roky později zase slunečník propíchl hruď ženě v Marylandu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Vyhlášení karantény v New Yorku není teď nutné

29.03.2020 06:47 Vyhlášení karantény pro oblast New Yorku kvůli šíření koronaviru není v tuto chvíli zapotřebí. V…

Zachování míst, nebo masová nezaměstnanost? Z USA zní jasné doporučení

29.03.2020 00:01 NÁZOR - Ve čtvrtek přišla zpráva, že o podporu v nezaměstnanosti si minulý týden zažádaly více než…

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem? Politolog nabízí…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno NÁZOR - V dobách, kdy Spojené státy zasáhne krize, je obecným instinktem země semknout se kolem…

Trump zvažuje, že v New Yorku kvůli viru vyhlásí karanténu

28.03.2020 22:13 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump zvažuje, že v New Yorku vyhlásí karanténu, aby zamezil dalšímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama