Barista odmítl obsloužit ženu bez roušky. Na účtu mu přistanou miliony

Zákaznice v kavárenské síti Starbucks v americkém městě San Diego nebyla obsloužena, protože neměla na ústech roušku podle platných nařízení kavárny. Na tento fakt ji upozornil zdejší zaměstnanec, ale žena ho zasypala urážkami, dokonce jeho fotografii umístila na Facebook s nemilým komentářem. Žena, která čekala podporu, se ovšem přepočítala. Lidé se zastali mladíka a poslali mu miliony v dýškách.

Starbucks Coffee
doporučujeme

Když přišla Amber Lynn Gillesová pro svou ranní kávu do Starbucksu bez roušky, byla oslovena zaměstnancem Leninem Gutierrezem, aby si nasadila jakoukoliv ochranu obličeje, jinak nebude obsloužena. Než ji mladík stačil upozornit, že se jedná o nařízení podniku, tak Gillesová začala vulgárně protestovat a Gutierrezovu fotku umístila na Facebook s komentářem: „Seznamte se s Leninem ze Starbucksu, který mě odmítl obsloužit, protože jsem neměla roušku. Příště počkám na policajty a přinesu lékařské potvrzení.“

Úmysl Gillesové zvýšit odpor vůči baristovi se ale nepovedl. „Když jsem si uvědomil, co se děje, pomyslel jsem si, wow, vážně mě obtěžuje na Facebooku, ale jen jsem se zasmál,“ řekl Gutierrez pro CNN. I když se našly komentáře proti jeho osobě, většina jich byla pozitivních. Dokonce někteří lidé vyjádřili přání navštívit dotyčnou kavárnu a dát baristovi za jeho chování dýško.

Nápadu s dýškem pro Gutierreze se chytil Matt Cowan, který baristu sice osobně nezná, ale byl rozhořčen ze šikany Gutierreze, protože podle jeho slov udělal správnou věc. Rozhodl se, že založí sbírku pojmenovanou „Dýška pro Lenina“ a k dnešnímu dni je vybráno 105 445 dolarů.

„Lidé po vás toho nechtějí moc, jen chtějí, abyste kvůli bezpečnosti nosili roušku,“ uvedl Cowan a dodal, že kavárenská síť Starbucks má jiné způsoby vyzvednutí kávy v případě, že roušku nechcete nebo nemůžete nosit.

Původní plán byl vybrat 1000 dolarů, ale o týden později lidé darovali téměř 80 000. Gutierrez chce využít vybrané peníze ke splnění svého snu, stát se tanečníkem a zbylé peníze darovat neziskovým organizacím v San Diegu. „Cítil jsme se velmi poctěn, když jsem viděl tolik lásky a podpory v době, kdy to bylo na 1000 dolarech. Nevím, jak vyjádřit vděčnost za příležitost, kterou mi lidé poskytli,“ poznamenal Gutierrez. Rozčarovaná zákaznice Gillesová se pro CNN nevyjádřila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden přepisuje volební mapu USA. Nad Trumpem získává výrazný náskok

15.08.2020 14:38 Méně jak 3 měsíce do voleb přepisuje Biden volební mapu Spojených států. Bývalý viceprezident…

Americká armáda založila pracovní skupinu pro zkoumání UFO

15.08.2020 10:17 Americké ministerstvo obrany zřídilo novou pracovní skupinu, která se bude zabývat zkoumáním…

USA se nepodařilo v RB OSN prodloužit zbrojní embargo vůči Íránu

15.08.2020 08:43 Spojeným státům se nepodařilo v Radě bezpečnosti OSN prosadit prodloužení zbrojního embarga proti…

V Brazílii přibylo za pátek více než 50 000 nakažených koronavirem

15.08.2020 08:16 V Brazílii přibylo v pátek 50.644 nově nakažených koronavirem, což bylo o téměř 10.000 méně než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama