Trump porušil slib. V době koronaviru a protestů strávil víkend na golfu

Navzdory prohlášení, že se bude zabývat řešením rozsáhlých nepokojů, které v poslední době zmítají USA, zamířil o víkendu americký prezident Donald Trump na golf, a to bez ohledu na dvě krize, s nimiž se USA v současné době potýkají.

Donald Trump se vrátil do Bílého domu ze svého golfového clubu ve Virginii. (28. června 2020).
doporučujeme

Současný nájemce Bílého domu je svým koníčkem charakteristickým zejména pro bohaté lidi proslulý. Ve srovnání se svým předchůdcem Barrackem Obamou, který za osm let ve své funkci hrál golf pouze 333krát, má za sebou už 271 utkání, ač mu teprve končí první volební období. Informoval o tom britský deník Guardian.

To by každopádně nestálo za pozornost, kdyby ale v USA nepřibývalo denně 40 tisíc případů infekce novým typem koronaviru, a kdyby se z jižanských států Floridy, Arizony a Texasu nestala nová epicentra nákazy. Z tohoto důvodu se zmiňované lokality rozhodly zastavit zamýšlené uvolňování restriktivních opatření, jejichž cílem bylo znovuotevřít ekonomiku.

Za svůj laxní přístup k pandemii covid-19 byl Trump častokrát kritizován. Přestože jsou Spojené státy nejvíce zasaženou zemí na světě, nic mu nebrání například v odmítání nosit roušku a pořádání různých masových akcí a předvolebních mítinků. Na jednom z nich se přitom začal koronavirus šířit, což mělo za následek karanténu několika agentů tajných služeb. Vtipkoval také o injekčním podávání dezinfekce.

Skandální nicméně je zmiňované porušení slibu zrušit zamýšlený víkend na golfu v New Jersey, vzhledem ke stále se zhorušující situaci v hlavním městě, kterým  v posledním době zmítají protesty a strhávání soch některých "kontroverzních" historických osobností.

"Víkend jsem se nakonec rozhodl strávit v Bedminsteru v New Jersey, ač jsem původně chtěl zůstat ve Washingtonu, D. C., abych se ujistil, že bezpečnostní složky dělají, co mají. Žháři, vandalové, anarchisté a jiné asociálové byli každopádně zastaveni," objasnil americký prezident na svém twitterovém účtu důvod svého počínání.

Trumpova poslední návštěva golfového hřiště se posléze stala vodou na mlýn opozici, která se z ní bude vzhledem k blížícím se prezidentským volbám snažit maximálně vytěžit. Už před vchodem jej zdravili odpůrci se slogany "Trump Makes Me Sick" nebo "Dump Trump". 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Udělal jsem chybu". Americkým lékařům dělají starosti covid párty,…

13.07.2020 09:09 Přestože jsou USA z hlediska epidemie koronaviru nejzasaženější zemí na světě s více než třemi…

Covid-19: USA mají téměř 60 tisíc nově nakažených, Florida hlásí rekord

13.07.2020 07:50 Pandemií covidu-19 celosvětově nejtvrději zasažené Spojené státy za neděli oznámily 59.747 nově…

Brazílie má 631 nových úmrtí s covidem-19, méně než v sobotu

13.07.2020 07:33 Brazílie eviduje 631 nových úmrtí v souvislosti s covidem-19 a přes 24.800 dalších potvrzených…

Soud v USA povolil první federální popravu po 17 letech

13.07.2020 07:26 Americký odvolací soud povolil vykonání první federální popravy po 17 letech. S odvoláním na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy