Zdravotníci jsou méně promoření než ostatní lidé v New Yorku

Test na protilátky u 27.000 zdravotníků v americkém státě New York ukázal, že s koronavirem se jich setkalo menší procento než ostatní místní populace. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil newyorský guvernér Andrew Cuomo, podle kterého je to důkaz funkčnosti ochranných prostředků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři
doporučujeme

Cuomo rovněž oznámil, že na komplikace související s nemocí covid-19 v tomto státě ve středu zemřelo 231 lidí, což je o jednoho méně než za předchozí den. V sousedním New Jersey za stejný den s covidem-19 zemřelo 254 lidí, o padesát méně než v úterý.

Testy na protilátky zjišťují, zda se dotyčný s koronavirem setkal a zda infekci, třeba bez příznaků, prodělal. Podle výsledku rozborů mělo v okrese Westchester protilátky 6,8 procenta testovaných pracovníků ve zdravotnictví, ve městě New York 12,2 procenta a na Long Islandu 11,1 procenta. To jsou nižší hodnoty, než jaké byly zjištěny při plošném testování populace. Data z tohoto týdne týkající se výhradně města New York uvádějí 19,9 procenta vzorků s protilátkami, v celém státě pak promořenost vyšla na 12,3 procenta.

Agentura Bloomberg v této souvislosti upozornila, že testy na protilátky nejsou bezchybné a že mohou poskytovat falešně pozitivní i falešně negativní výsledky.

Stát New York pokračuje v plošných testech na protilátky u populace. Stejně postupuje i stejnojmenné velkoměsto. Jeho starosta Bill de Blasio dnes oznámil, že od příštího týdne do začátku června projde těmito testy 140.000 lidí. Rozbory, které budou pro zájemce zdarma, poslouží vědeckému výzkumu.

Stát New York je v rámci USA nejvíce zasažený koronavirem, s covidem-19 zde zemřelo přes 25.000 lidí, což je třetina celoamerické bilance. Ještě v dubnu hlásil New York takřka 800 obětí denně, od té doby ale počet mrtvých klesá a v posledních dnech se pohybuje v rozmezí dvou až tří set. Podle Cuoma je ale pokles příliš pomalý.

Po New Yorku je nejvíce postiženým státem New Jersey, kde žije devět milionů lidí. Jeho guvernér Phil Murphy dnes řekl, že ve středu zde zemřelo 254 lidí s covidem-19 a u 1827 byla tato nemoc potvrzena. Doposud se v New Jersey nakazilo 133.635 lidí, z nichž 8801 zemřelo. Podobně jako v New Yorku klesá i počet hospitalizovaných s koronavirem, nyní jich je v nemocnici necelých pět tisíc, což je podle Murphyho 40 procent oproti vrcholu pandemie.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do nepokojů v USA podle vlády zasahují zahraniční síly

05.06.2020 05:29 Do nepokojů ve Spojených státech, které vyvolala smrt černocha George Floyda, zasahují zahraniční…

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Soud v případu Floyda stanovil kauci milion dolarů. Jeho bratr slíbil…

04.06.2020 22:03 Trojice nyní již bývalých minneapoliských policistů, které prokuratura obvinila z napomáhání vraždě…

Dosáhnout odsouzení za smrt Floyda nebude podle prokuratury lehké

04.06.2020 22:00 Trestní stíhání a souzení amerických policistů, po jejichž zásahu minulý týden v pondělí zemřel v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy