Žena onemocněla covidem i chřipkou najednou. Podle lékařů je to téměř nemožné

Mexiko eviduje případ pacientky, která onemocněla covidem-19 a chřipkou současně. Ačkoliv tento souběh nemocí může vzbuzovat obavy, už dříve se objevily lékařské názory, že by k něčemu takovému u drtivé většiny pacientů v zásadě nemělo dojít.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Příznaky covidu se u pacientky projevily koncem září, následné testy nákazu potvrdily. Další vyšetření ale ukázalo, že 54letá pacientka trpící autoimunitním onemocněním a rakovinou rovněž onemocněla chřipkou.

O jejím případu informoval hlavní epidemiolog José Luise Alomía, který stav ženy popsal jako vážný. Je ale údajně mimo ohrožení života. Prívě porucha imunity může být důvodem, proč žena onemocněla oběma chorobami zároveň. 

Německý virolog a ředitel virologického ústavu Fakultní nemocnice v Bonnu Hendrik Streeck totiž před nedávnem upozornil, že podobný souběh chřipky a covidu najednou je u většiny pacientů ale nepravděpodobný.

"Současná infekce chřipkou a jiným virem je velmi, velmi nepravděpodobná, protože imunitní systém je v okamžiku infekce tak ostražitý, že další infekce jiným virovým onemocněním je velmi vzácná," uvedl.

"Může se to stát ve výjimečných případech a existují i publikace, ve kterých je to popsáno. Ale pak je druhá infekce podřízená. Proto neexistují žádné dvojí příznaky ve skutečném smyslu," dodal lékař.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA jednají o možném návratu finanční šéfky Huawei do Číny, píše Wall…

04.12.2020 08:41 Americké ministerstvo spravedlnosti údajně jedná s právníky zadržované finanční ředitelky čínské…

Biden: V den inaugurace požádám lidi, aby 100 dní nosili roušky. Do týmu…

04.12.2020 07:58 Aktualizováno Nastupující prezident USA Joe Biden v rozhovoru se stanicí CNN uvedl, že v den své inaugurace 20.…

V USA přibylo 210 tisíc případů koronaviru. Podle expertů se pandemie…

04.12.2020 07:54 Spojené státy zaznamenaly za poslední den více než 210.000 případů nákazy koronavirem, což je…

Záhada monolitu nebere konce. Objekt se tentokrát objevil a zase zmizel v…

04.12.2020 07:45 Záhada, kterou odstartoval nález a následné zmizení tajemného lesklého kovového kvádru v americkém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama