Žena podezřelá ze zaslání jedu Trumpovi napsala i výhrůžný dopis

Žena podezřelá za zaslání obálky s jedovatým ricinem do Bílého domu připojila ke své zásilce i výhrůžný dopis adresovaný americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Vyzývala ho v něm, aby se vzdal a stáhl svou přihlášku do letošních prezidentských voleb, informovala agentura AP s odkazem na dokumenty americké prokuratury.

Donald Trump
doporučujeme

Stíhaná třiapadesátiletá Pascale Ferrierová s kanadským a francouzským občanstvím dnes poprvé předstoupí před federální soud v Buffalu.

"Našla jsem pro tebe nové jméno: Hnusný tyranský klaun. Doufám, že se ti líbí," napsala žena do dopisu s jedovatou látkou, o níž psala jako o "speciálním dárku". "Ničíš USA a vedeš je ke katastrofě," pokračoval vzkaz, jehož autorka také napsala, že pokud by jed nezabral, zkusí najít jinou podobnou látku, nebo se uchýlí k použití zbraně.

Americké bezpečnostní složky zatkly Ferrierovou v neděli na hranicích s Kanadou. Kanadská policie pak v pondělí provedla razii v bytu v Montrealu, který údajně souvisel s podezřelou.

Podle Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zaslala Ferrierová tento měsíc také dalších šest dopisů s jedovatou látkou do několika vězeňských a policejních zařízení v Texasu, kde v minulosti strávila čas za mřížemi. Obsah vzkazů v obálkách byl přitom podle vyšetřovatelů podobný jako dopis adresovaný Trumpovi. Na čtyřech dopisech zaslaných do Texasu také policisté nalezli otisky podezřelé.

Ferrierová rovněž v září napsala v několika příspěvcích na sociálních sítích značku “#killTrump (zabijte Trumpa) a použila v nich rovněž sousloví "hnusný tyranský klaun". Vyšetřovatelé zatím nenašli žádné napojení podezřelé na politické či teroristické skupiny, uvedly nejmenované zdroje agentury Reuters.

Ricin je vysoce jedovatá látka, která může být smrtelná už ve velmi malých dávkách. Samotné páry mohou po vdechnutí způsobit selhání životních funkcí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Trumpovi jsem se zmýlil, přiznal známý politolog. Jak podle něj dopadnou…

25.10.2020 22:02 Aktualizováno NÁZOR - "V roce 2016 jsem byl jedním z těch lidí, kteří si nemysleli, že by Donald Trump mohl…

Biden obvinil Trumpa, že kapituloval před pandemií covidu

25.10.2020 21:56 Kandidát demokratů na prezidenta Spojených států Joe Biden dnes obvinil prezidenta Donalda Trumpa,…

Politolog: Výsledek amerických voleb asi nebude hned jasný

25.10.2020 15:48 Do amerických prezidentských voleb zbývá zhruba týden. Ale vzhledem k pandemii nemoci covid-19 v…

ANALÝZA: Klíčové momenty závěrečné prezidentské debaty Biden vs. Trump

25.10.2020 13:17 Úřadující prezident Donald Trump a bývalý viceprezident Joe Biden se ve čtvrtek naposledy utkali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama