Moc Kimovy sestry rychle roste. Dojde k historické události?

Pchjongjang - KLDR chce údajně vyslat sestru vůdce Kim Čong-una na soukromý kulturní festival pořádaný příští rok v jihokorejské metropoli Soulu, došlo by tak k historické události. Jižní Korea má ale vážné pochyby.

Kim Čing-un usoudil, že "za stávající situace nastal čas zúčtovat s americkými imperialisty".
doporučujeme

Cesta Kim Jo-čong (27) by byla vůbec první návštěvou člena dynastie Kimů v Jižní Koreji. Její jméno je na seznamu schválených účastníků, který Pchjongjang zveřejnil před společným gastronomickým a kulturním festivalem plánovaným na březen, sdělil jeden z organizátorů akce Tong-pang Jong-man.

Vysoký představitel jihokorejského ministerstva pro sjednocení nicméně vyjádřil pochybnosti, zda návrh KLDR vyslat sestru severokorejského vůdce do Jižní Koreje je upřímný.

"Formát dokumentů, které nám byly zatím předány, je neobvyklý. Jsme poměrně skeptičtí ohledně autentičnosti těchto dokumentů a potřebujeme více konkrétních důkazů, než budeme moci rozhodnout o dalším postupu," řekl zmíněný činitel. Jihokorejské ministerstvo pro sjednocení musí jakoukoli civilní návštěvu země schválit, připomněla agentura AFP.

Sestra severokorejského vůdce, která s Kimem vyrůstala ve Švýcarsku, povýšila v hierarchii a získala významnou pozici ve vedení Korejské strany práce. Podle analytiků by mohla v budoucnu hrát stejnou roli jako její kdysi mocná teta Kim Kjong-hi.

Zdroj: YouTube
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama