Tvrdá reakce Pákistánu: Moratorium na trest smrti za terorismus zrušeno

Péšávar (Pákistán) - Na brutální útok Talibanu reaguje Pákistán velmi ostře, ruší moratorium na výkon trestu smrti za terorismus. Ve škole v Péšávaru včera zahynulo 141 lidí, z toho 132 dětí.

Trest smrti
doporučujeme

Mluvčí pákistánské vlády sdělil, že rozhodnutí ministerského výboru na ukončení moratoria schválil premiér Naváz Šaríf. "Bylo rozhodnuto, že moratorium bude zrušeno. Premiér to schválil," řekl.

Volání po zrušení moratoria na popravy se ozvalo již v úterý krátce po útoku. Někteří vysocí pákistánští činitelé upozornili, že moratorium povzbuzuje teroristy a limituje protiteroristické akce v zemi.

Generální tajemník fundamentalistické strany Džamíjate ulemáe islám (Společenství islámských duchovních) a vládní ministr Maulána Haidrí v úterý prohlásil, že stát nemá právo pozastavovat výkony trestu smrti. "Jen příbuzní oběti mají právo omilostnit vraha, buď s žádostí na vyplacení odškodného nebo bez ní. Tak to stojí v islámském právu," konstatoval politik, jehož strana požaduje přijetí ústavy na základě islámského učení sunnitského směru.

Podle Haidrího se teroristé ani v nejmenším nebojí důsledků tak ohavných zločinů, jakými jsou vraždy, protože je za ně čeká bezvýznamný trest. "Pachatelé teroristických činů musejí být oběšeni," dodal.

Zdroj: YouTube
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Při nehodě autobusu vezoucího poutníky zemřelo v Pákistánu nejméně 20 lidí

11.06.2021 10:59 Při nehodě přeplněného autobusu vezoucího poutníky dnes na jihozápadě Pákistánu zemřelo nejméně 20…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama