Pákistán rázně udeřil proti islamistům: 67 mrtvých, kat má pohotovost

Islámábád - Pákistánská armáda tvrdě odpověděla na teror ve škole v Péšávaru. Její vojáci zabili 67 islamistických povstalců na severozápadě země u hranice s Afghánistánem. Šéf armády už taky začal podepisovat rozsudky smrti.

Taliban, Afghánistán
doporučujeme

Armáda zintenzivnila své operace proti radikálům poté, co sebevražední atentátníci Talibanu v úterý povraždili 132 dětí a 16 dospělých ve škole v Péšávaru.

Zdroj: YouTube

Ve čtvrtek a dnes pákistánské armádní letectvo a pozemní oddíly zaútočily na úkryty rebelů ve správní oblasti Chajbar. Ve čtvrtek večer připravily pozemní jednotky o život deset ozbrojenců a letectvo dalších 17, včetně uzbeckého velitele. Dvaatřicet povstalců zahynulo při dnešním útoku bezpečnostních sil v údolí Tirá ve správní oblasti Chajbar, když mířili k afghánským hranicím, sdělila armáda. Při následné přestřelce utrpěli tři vojáci zranění. "Prchající teroristé na místě zanechali těla svých kompliců," tvrdí armáda.

Šéf armády generál Rahíl Šaríf ve čtvrtek večer podepsal rozsudek smrti v případu šest "zapřisáhlých teroristů", kteří již dříve dostali absolutní trest u vojenských soudů. Zatím není jasné, kdy by měli být muži oběšeni, úřady ale zpravidla jednají rychleji, když jsou rozsudky smrti podepsány, uvedla agentura AP.

Pákistán ve středu zrušil moratorium na výkon trestu smrti za terorismus v reakci na úterní masakr ve škole, který byl nejkrvavějším teroristickým útokem v pákistánských dějinách.

Zrušení moratoria mělo ukázat odhodlání vlády v protiteroristické kampani. Toto odhodlání nicméně zpochybnilo čtvrteční rozhodnutí pákistánského soudu umožnit propuštění na kauci hlavnímu podezřelému z teroristických útoků v indické finanční metropoli Bombaji z roku 2008.

Témata: Pákistán | Terorismus
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama