Z dodávky se na dálnici rozsypaly bankovky, nastalo šílenství +VIDEO

Hongkong - Velmi bohatého Ježíška měli někteří obyvatelé Hongkongu, v jízdních pruzích se o Štědrém dnu z dodávky rozsypaly bankovky v hodnotě 35 milionů hongkongských dolarů (102 milionů korun). Policie ovšem nenechavce varuje.

Ilustrační foto
doporučujeme

Policistům se podařilo zachránit 20 milionů hongkongských dolarů a policie upozornila, že použití bankovek bude považováno za závažný trestný čin. Na policejní výzvu zatím reagovalo 27 občanů. Donesli zpět skoro pět milionů hongkongských dolarů, přičemž dva z nich vrátili po milionu a jeden dva miliony. V dodávce bylo podle místního tisku celkem 525 milionů hongkongských dolarů.

Incident se stal o Štědrém dnu v poledne místního času na jedné z nejrušnějších dopravních tepen ve čtvrti Wan Chai. Zájem o náklad havarované dodávky vyvolal dopravní chaos, jelikož mnoho řidičů zastavilo své vozy v jízdních pruzích a běželo sbírat. Připojilo se k nim také množství chodců. Pořádek nastal, až dorazili ozbrojení policisté, kteří místo uzavřeli a posbírali peníze do beden.

Lidé prý viděli nejenom rozházené jednotlivé bankovky ale také ruličky srolovaných peněz. Jeden ze svědků sdělil listu South China Morning Post, že viděl, jak jedna na pohled velmi spořádaná dáma z místa odcházela s desítkou těchto svazků, v nichž byly bankovky o hodnotě 500 hongkongských dolarů. "Měla náruč peněz, vzala si tolik, kolik byla schopná pobrat, a pak prostě zmizela v ulicích Wan Chai," sdělil svědek.

Zdroj: YouTube
Témata: Hongkong | peníze | kuriozity
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama