Po dálnici létaly bankovky, policie už "sběrače" zatýká

Hongkong - Nenechavci zapomněli na bezpečnostní kamery. Hongkongská policie už zatkla dva lidi, kteří spolu s ostatními sbírali bankovky, které při nehodě dodávky vypadly na rušnou silnici. Několik milionů stále chybí a policie varuje, že bude zatýkat dál.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na Štědrý den se vysypalo 35 milionů hongkongských dolarů (102 milionů Kč), z nichž se přivolaným mužům zákona podařilo sebrat jen asi 20 milionů. Motoristé i chodci byli totiž rychlejší a pouze 30 jich vyslyšelo výzvu policie, aby přišli peníze vrátit. Zatím se tak podařilo dostat zpět skoro šest milionů hongkongských dolarů. Místní tisk uvedl, že asi devět milionů stále schází.

Incident zachytila bezpečnostní kamera a některé z rychlých sběračů lze na snímcích identifikovat. Podle listu South China Morning Post byli zatím zatčeni dva lidé - muž (43) a žena (36). Ti projížděli ve voze taxi zrovna ve chvíli, kdy silnicí létaly bankovky. Přinutili taxikáře zastavit a šli sbírat. U muže policie našla pod postelí v hotovosti 165 tisíc hongkongských dolarů, žena peníze ukryla stejným způsobem. Oba jsou obviněni z krádeže.

Policie dál prochází kamerové záběry a snaží se identifikovat automobily podle poznávacích značek. "Co nejdříve zatkneme všechny," řekl velitel Addy Li Chi Kin.

Zdroj: YouTube

Vůz, který měl podle všeho špatně zavřené zadní dveře, patřil britské bezpečnostní firmě G4S. Tu si k transportu peněz najal finanční ústav Bank of China, který již oznámil, že bezpečnostní firma se mu omluvila a slíbila, že ztrátu nahradí. V dodávce, z níž vypadly tři krabice s penězi, byli tři strážci. Vozidlo ujelo ještě 14 kilometrů, než byl incident nahlášen.

Témata: Hongkong | peníze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Při nehodě autobusu vezoucího poutníky zemřelo v Pákistánu nejméně 20 lidí

11.06.2021 10:59 Při nehodě přeplněného autobusu vezoucího poutníky dnes na jihozápadě Pákistánu zemřelo nejméně 20…

V Indii za poslední den přibylo 91.702 infikovaných koronavirem a 3403…

11.06.2021 09:26 Indie oznámila 91.702 nových případů nákazy koronavirem za poslední den a 3403 úmrtí v souvislosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama