Lovci čarodějnic řádí: Schyluje se ke strašnému masakru, zemřít mají i děti

Wabag (Papua Nová Guinea) – Skupina čtyř žen byla společně se svými třinácti dětmi obviněna z čarodějnictví. Hrozí jim smrt, a to upálením na hranici. O případu informoval server abc.net.au s odvoláním na rádio Australia Pacific Beat.

Ilustrační foto
doporučujeme

Anton Lutz, luteránský misionář v Papue Nové Guineje upozornil přes australské rádio na hrůzostrašné věci, které se dějí v provinciích Hela a Enga.

Řekl, že si tyto čtyři rodiny vytipoval lovec čarodějnic poté, co vyšetřoval ve vesnici vypuknutí spalniček, které zabily několik lidí. Rodiny jsou ve velkém nebezpečí, dodal.

„To, co se děje v těchto provinciích, je hrozné. Jedná se o velké skupiny lidí, které jsou dobře známy z vražd žen. V posledních několika letech upálili více než dvacet pět údajných čarodějnic. Nikdy nepadlo žádné obvinění," řekl Lutz do rádia.

Jelikož se jedná o velmi odlehlé části země. Úřady a policie se k tomu velmi těžko staví. „Neustále se snažíme upozornit úřady a nyní čekáme, až se nám ozve policie," odpovídal Lutz.

V loňském roce dokonce proběhla konference o čarodějnictví v Oceánii. Došlo se k závěru, že v některých regionech je problém čarodějnictví hluboce zakořeněn v kultuře.

„Považujeme to za velmi znepokojující jev, který se děje uprostřed mezinárodního boje za lidská práva a stejně tak práva žen na život," řekla Nancy Robinsonová, komisařka Organizace spojených národů.

„O těchto problémech víme, existují v mnoha zemích, nicméně je těžké proti tomuto bojovat. Je nepřípustné, aby se kvůli kulturním zvyklostem odpíralo právo žen na život," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama