Jako rocková hvězda: Japonci blázní z prince Williama

Tokio - Britský princ William druhým dnem pokračuje v návštěvě Japonska, dnes navštívil císaře Akihita a císařovnu v jejich pálaci. Média si všímají obrovského rozdílu mezi monarchií v Japonsku a Británií.

Přidejte svůj názor

Vlajka Japonska
doporučujeme

William položil věnec k památníku na hřbitově v Jokohamě, kde jsou pochováni vojáci zemí Společenství, tak, jak to v roce 1995 učinila jeho matka Diana, která byla v Japonsku velmi populární. Bez návštěvy tohoto místa se neobešly ani cesty královny Alžběty II. a bývalé premiérky Margaret Thatcherové.

Zdroj: YouTube

Císařský pár navštívil v jeho paláci, do nějž se japonské veřejnosti nabízí pohled jen zřídka. Britská média vyzdvihují rozdíl mezi vztahem vládnoucích rodin k občanům v Británii a Japonsku.

Japonsko až do porážky ve 2. světové válce císaře považovalo za božstvo a dodnes se udržuje velký odstup k vládnoucí rodině. Otevřenost, s níž se v Británii probírá soukromí vládnoucího rodu, se podle britských komentátorů Japoncům líbí.

Japonci si pro Williama uchovali sympatie, které kdysi věnovali i jeho matce. U tras, jimiž projížděl, ho zdravil nadšený dav, lidé se snažili zachytit jeho ruku a fotografovali si ho mobilními telefony. "Je ve srovnání s japonskou císařskou rodinou tak přátelský," řekl Naojuki Tadžima, který se přišel podívat na výstavu britské technologie a kultury, kam má William také zavítat.

Loading...
Témata: Japonsko | Princ William
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za vraždou v Brisbane bylo domácí násilí. Hráč rugby zabil tři děti,…

20.02.2020 13:31 Australský premiér Scott Morrison dnes prohlásil, že jeho krajané jsou "šokováni, zarmouceni a…

Nová etapa boje s koronavirem. Začala dezinfekce peněz, podle vědců…

20.02.2020 13:00 Čínské banky v rámci boje proti šíření nového koronaviru Covid-19 začaly dezinfikovat finanční…

Zemřeli dva cestující z obří lodi, kde se rozšířil koronavirus. První oběť…

20.02.2020 10:11 Aktualizováno V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond…

Epidemie Covid-19 na ústupu? Čína hlásí velký pokles nových případů

20.02.2020 08:32 Pevninská Čína dnes ohlásila dalších 394 nakažených novým typem koronaviru, což je výrazně menší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama