Jižní Korea zahájila masivní protiponorková cvičení u hranic s KLDR

Soul - Jižní Korea zahájila ve čtvrtek vůbec největší protiponorková cvičení u západních námořních hranic se znesvářenou KLDR v oblasti, kde severokorejské torpédo před časem potopilo jihokorejskou korvetu. Informovala o tom agentura Jonhap.

371
doporučujeme

Pětidenních manévrů se účastní na 4500 členů jihokorejské pěchoty, námořnictva a letectva. Zapojí se do nich 29 plavidel, mezi kterými je mnoho ponorek, torpédoborců a výsadkových lodí, a 50 letounů.

Jihokorejská armáda pořádá již druhé cvičení během posledních dvou týdnů. Na konci července Jihokorejci a Američané uskutečnili společné námořní a letecké manévry v Japonském moři. Ty vyvolaly ostrou reakci Pchjongjangu.

Rovněž na čtvrteční začátek nových cvičení reagovala Severní Korea ostrou rétorikou. "Jde o přímou vojenskou invazi," citovala jihokorejská média severokorejské vojenské velení. Komunistická vláda země pak prý "schválila rozhodnou rezoluci o fyzické odpovědi na bezohlednou palbu na moři skupinou zrádců".

Na konci července Pchjongjang hrozil jaderným útokem v reakci na vojenské cvičení. Manévry se však obešly bez jakéhokoliv incidentu.

Sporná hranice ve Žlutém moři je dlouhá léta místem konfliktů mezi KLDR a Jižní Koreou. Hranice byla ustanovena OSN na konci Korejské války v 50. letech minulého století. Pchjongjang ji nicméně nikdy neuznal.

Témata: Jižní Korea
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Austrálie prodlouží platnost víz obyvatelům Hongkongu

09.07.2020 17:40 Aktualizováno Austrálie kvůli spornému čínskému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong pozastavuje s tímto…

Čína hlásí devět nových případů koronaviru, Rusko má přes 707 tisíc…

09.07.2020 14:59 Aktualizováno Pevninská Čína ve středu zaznamenala devět nových případů nemoci covid-19, což je o dva více než o…

Ostrov Bali se začal otevírat domácím turistům. Zahraniční si musí ještě…

09.07.2020 11:54 Indonéský ostrov Bali oblíbený mezi turisty se po třech měsících uzavření kvůli nemoci covid-19…

V zahraničí koupíte remdesivir na černém trhu. Ceny jsou však likvidační

08.07.2020 12:07 "Zoufalá situace vyžaduje zoufalá řešení," i tak by se dal charakterizovat boj lidstva s epidemií…

Související:

Právě se děje

Další zprávy