Jihokorejci a USA zahajují další vojenské cvičení, KLDR hrozí protiútokem

Soul - Vojáci Jižní Koreje a Spojených států zahajují v pondělí pravidelné cvičení s názvem "Ulčchi – Strážce svobody". Severní Korea hrozí odvetnými opatřeními, informuje server deníku Korea Times.

371
doporučujeme

Desetidenního cvičení se zúčastní zhruba 30 tisíc amerických a 56 tisíc jihokorejských vojáků. Americká strana uvedla, že jde o dosud největší cvičení svého druhu.

Jde již o druhé společné cvičení Jižní Koreje a USA za poslední týdny. Naposledy vojáci obou zemí cvičili v Japonském moři na přelomu července a srpna. Po těchto manévrech podnikli Jihokorejci samostatné protiponorkové cvičení u námořní hranice s KLDR západně od Korejského poloostrova, kde v březnu Severokorejci potopili jihokorejskou korvetu Cheonan.

Stejně jako minule, i tentokrát Severní Korea reagovala na přípravy k zahájení cvičení ostrými slovy. Severokorejská armáda podle mluvčího severokorejského generálního štábu Američanům a Jihokorejcům "zasadí tvrdý protiúder".

"Vojenská odpověď (Severní Koreje) bude nejtvrdším trestem, jaký svět kdy viděl," řekl v neděli mluvčí Severokorejců.

Vojenská cvičení Spojených států a Jižní Koreje jsou odpovědí na potopení korvety Cheonan, které nepřežilo 46 jihokorejských námořníků. KLDR obvinění z potopení odmítá a prohlašuje, že manévry mají za cíl vyprovokovat reakci Pchjongjangu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřovatelka OSN nevěří ve stíhání saúdskoarabského prince

09.07.2020 19:33 Bez změny režimu v Saúdské Arábii je nepravděpodobné, že by se tamní korunní princ Muhammad bin…

Čína v nemilosti USA. Washington na ni uvalil sankce kvůli perzekuci Ujgurů

09.07.2020 19:18 Spojené státy uvalily sankce na čtyři čínské představitele, kteří jsou podle nich odpovědní za…

Austrálie prodlouží platnost víz obyvatelům Hongkongu

09.07.2020 17:40 Aktualizováno Austrálie kvůli spornému čínskému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong pozastavuje s tímto…

Čína hlásí devět nových případů koronaviru, Rusko má přes 707 tisíc…

09.07.2020 14:59 Aktualizováno Pevninská Čína ve středu zaznamenala devět nových případů nemoci covid-19, což je o dva více než o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy