Před úřadem v Pákistánu se odpálil talibanec. 26 mrtvých, desítky zraněných

Islámábád - Při sebevražedném atentátu v Pákistánu přišlo o život nejméně 26 lidí a 70 dalších utrpělo zranění. 28 z nich je v kritickém stavu. Fanatik se odpálil před vládním úřadem ve městě Mardan na severozápadě země. K útoku se přihlásila pákistánská odnož Talibanu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mardan leží 50 kilometrů severozápadě od Péšávaru, hlavního města provincie Chajbar Pachtunchvá, která sousedí s Afghánistánem. Pákistánský Taliban, který usiluje o svržení vlády a nastolení přísné islámské vlády, zde měl v minulosti na svědomí obdobné útoky.

"Sebevražedný atentátník přijel na motocyklu plném výbušnin před úřad v Mardanu, kde ve frontách čekalo mnoho lidí," řekl policejní důstojník Naím Chán. "Když ho člen ochranky požádal o průkaz totožnosti, zastřelil ho, a pak odpálil svou sebevražednou vestu," dodal.

Atentát se stal před úřadem, kde se vydávají občanské průkazy. Osmnáctiletý Muhammad Kásim, který byl při útoku zraněn, na nemocničním lůžku řekl, že si šel vyzvednout průkaz totožnosti, který se právě v 18 letech vydává.

"Byl jsem dneska hrozně šťastný, všem příbuzným a přátelům jsem řekl, že si jdu pro průkaz totožnosti. Nenapadlo mě, že se stanu terčem pumového útoku," dodal Kásim, který utrpěl poranění obou nohou.

Mluvčí radikálů Ehsanulláh Ehsan sdělil, že úřad byl podle něj legitimním cílem, neboť jde o součást "nenáviděného pákistánského státu".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské bombardéry kroužily nad Japonským mořem, mohou nést jaderné zbraně

15.02.2019 15:29 Ruské strategické bombardéry schopné nést jaderné zbraně dnes podnikly cvičné lety nad Japonským a…

Záhadný telefonát pilota letu MH370. Před zmizením letadla mluvil s…

14.02.2019 22:02 Aktualizováno Měsíc před tím, než zmizel let MH370, měl pilot letadla záhadný telefonát. Ten pořádně zamotal…

Masakr v Kašmíru: Teroristé nastražili bombu na vojenskou kolonu, 44…

14.02.2019 18:41 Aktualizováno Nejméně 44 příslušníků indické polovojenské policie dnes přišlo o život při bombovém útoku na…

Srí Lanka shání katy, budou věšet vrahy a drogové dealery. Za jaký plat?

14.02.2019 11:56 Srílanské úřady shánějí dva morálně a psychicky silné muže, kteří by se chtěli ujmout práce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama