Kdo neznal Korán, toho popravili. Detaily o útoku na kavárnu v Dháce

Dháka - Teroristické komando vtrhlo v pátek večer do kavárny v bangladéšském hlavním městě Dháce. Při útoku zahynulo dvacet rukojmí. Teroristé ty, kteří neznali Korán, nemilosrdně popravili. Mezi oběťmi jsou cizinci i mladí lidé, kteří měli celý život před sebou.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Korán
doporučujeme

Při útoku zahynulo devět Italů, sedm Japonců, Indka, Američanka a dva Bangladéšané. Teroristé zabili devět žen a jedenáct mužů. Při přestřelkách také zemřeli dva policisté a šest teroristů. Jednoho bezpečnostní složky zajali živého. K útoku se přihlásil Islámský stát, podle místních úřadů ale útočili Bangladéšané, kteří se hlásí k radikálnímu islámu. Útočníci podle úřadů neměli žádné napojení na zahraniční teroristickou organizaci.

Podle armádního velitele generála Naima Asrafa Chowdhuryho byla většina rukojmí bezcitně povražděna noži a mačetami v průběhu noci. Jeden z Bangladéšanů, kteří byli v době útoku v kavárně, popsal, jaké peklo teroristé rozpoutali.

"Cizince odvedli do patra. Bangladéšany nechali dole u stolu. Lidi, kteří uměli recitovat korán, nechali na živo, ostatní mučili. Ti, kteří znali Korán, byli ušetřeni. Dokonce jim teroristé dali i jídlo," popsal podle listu Daily Mail Hasnat Karim, který byl uvnitř se svou rodinou.

Italský ministr zahraničí zveřejnil jména devíti italských občanů, kteří při útoku zahynuli. Všichni byli v Bangladéši coby zaměstnanci textilních firem. Mnozí z nich měli doma v Itálii malé děti. Třeba sedmačtyřicetiletý Cristian Rossi z Udine měl v Itálii tříleté holčičky. Tříletou dceru měla doma třiatřicetiletá Maria Rivoliová. Italští fotbalisté měli k uctění památky obětí útoku při čtvrtfinálovém zápase fotbalového mistrovství Evropy na pažích černé pásky.

Psali jsme:  

Teroristé neměli slitování. Mezi oběťmi jsou také tři studenti amerických univerzit. Dva studovali na univerzitě Emory v Atlantě. Teprve osmnáctiletá Abinta Kabirová se narodila v Miami, její rodina pochází právě z Bangladéše. Druhým rokem studovala na univerzitě.

"Byla vždy velmi nadšená. Hodně mluvila během debat ve třídě, také o své lásce k Bangladéši, k lidem, kultuře a historii," vzpomínal na svou bývalou studentku profesor David Leinweber. "Je to tragédie, která jde mimo moje chápání," dodal. Abinta cestovala do Bangladéše, aby navštívila rodinu.

Při útoku zemřel také její spolužák Faraaz Hossain, který letos dokončil bakalářské studium a po prázdninách se chystal nastoupit na magisterský obor. Hossain se v Dháce narodil.

Teprve 19 let bylo další z obětí řádění fanatiků, studentce Tarishi Jainové. Tarishi pocházela z Indie, ale studovala na prestižní University of California - Berkeley, její otec podnikal v Dháce v textilním byznysu. Tarishi byla v Bangladéši na stáži, kterou organizovala univerzita.

"Jsme zdevastováni zprávou o smrti Tarishi Jainové. Byla to chytrá a ambiciózní mladá žena s velkým srdcem. Chceme vyjádřit naše nejhlubší kondolence její rodině, přátelům a celé komunitě studentů v Berkeley," uvedla ředitelka Centra pro bangladéšská studia Sanchita Saxenová.

Loading...
Témata: Bangladéš | Terorismus
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inferno v Austrálii: Sydney ohrožují rozsáhlé požáry, obyvatele dusí kouř

06.12.2019 08:51 Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v…

Hongkong je zamořen jedy ze slzného plynu. Umírají ptáci, lidem hrozí…

06.12.2019 08:32 Angel Chanová je opatrnější, kam bere na hřiště své dvě děti ve věku tří a pěti let. "Policie po…

V Číně explodovala továrna na pyrotechniku, následky jsou tragické

06.12.2019 08:28 Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v…

Indií otřásl další brutální zločin. Upalte pachatele zaživa, skandoval dav

06.12.2019 07:41 Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama