Japonská ministryně navštívila kontroverzní svatyni, Čína a Korea zuří

Tokio - Japonská ministryně obrany Tomomi Inadaová zavítala do kontroverzní tokijské svatyně Jasukuni, kde je kromě 2,5 milionu padlých vojáků uctíváno také několik válečných zločinců.

Přidejte svůj názor

Vlajka Japonska

Vládní návštěvy Jasukuni vyvolávají rozhořčení v Jižní Koreji a Číně, které považují svatyni za symbol někdejšího japonského militarismu.

Inadaová ještě v úterý doprovázela japonského premiéra Šinzóa Abeho na historické návštěvě americké základny Pearl Harbor na Havajských ostrovech, kde byl i prezident USA Barack Obama.

Abe navštívil místo japonského úderu, po němž USA před 75 lety vstoupily do druhé světové války, jako vůbec první úřadující premiér své země. Obama označil Abeho přítomnost v Pearl Harboru za historické gesto, které symbolizuje sílu usmíření.

"Japonsko a Spojené státy, které proti sobě vedly nejlítější boje, jsou nyní nejpevnějšími přáteli," řekla v Jasukuni Inadaová, kterou citoval list Sankei.

Témata: Japonsko | Barack Obama
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změny v Kazachstánu: Prezidentem je Tokajev, už stihl přejmenovat metropoli

20.03.2019 13:28 Aktualizováno Kazašský parlament dnes schválil přejmenování hlavního města země, které nyní namísto Astany ponese…

Japonsko jde tvrdě proti KLDR, sankce prodlouží o další dva roky

20.03.2019 10:34 Japonsko jednostranně prodlouží o další dva roky sankce vůči Severní Koreji. Podle agentury Reuters…

Šokující roztržka: Australský premiér zkritizoval Erdogana, omluvu…

20.03.2019 07:17 Aktualizováno Australský premiér Scott Morrison dnes odsoudil jako "nerozvážné, hanebné a hluboce urážlivé"…

Začaly pohřby obětí masakru v Christchurch

20.03.2019 07:13 Aktualizováno Na Novém Zélandu dnes pochovali první dvě z padesátky obětí střelby ve dvou mešitách ve městě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama