V Melbourne vjelo auto do chodců, čtyři mrtví včetně malého dítěte. Těla létala vzduchem, popsal svědek

Melbourne - Řidič úmyslně vjel v centru australského Melbourne do davu lidí. Zemřely čtyři osoby, 29 jich je zraněno. Mezi oběťmi jsou muž a žena ve věku mezi 30 a 40 lety, desetileté dítě a další osoba. Podle policie se nejednalo o terorismus.

V Melbourne vjel řidič do davu lidí. Na místě jsou mrtví a zranění (20.1.2017).
doporučujeme

"Mohu potvrdit, že si myslíme, že je to spjato s útokem nožem, který se dříve odehrál na jihu města. Pachatel byl zadržen. Neexistuje žádné další ohrožení veřejnosti," řekl superintendant Stuart Bateson.

Podle policie řidič (26) auta předtím na melbournském předměstí zaútočil na svého bratra. Policistům je prý útočník znám již z dřívějška kvůli násilnostem vůči rodinným příslušníkům a problémům s drogami. O víkendu byl obviněn z blíže neupřesněného kriminálního činu. Muž, který byl australskými médii identifikován jako James alias Dimitrious Gargasoulas, prý také trpí psychickou poruchou.

Policisté řidiče po útoku nožem pronásledovali ve svých vozech. Útočník před nimi chaoticky ujížděl městem a nakonec vjel na pěší zónu, kde začal srážet chodce. K incidentu došlo na rušné obchodní ulici procházející centrem Melbourne krátce před 14:00 místního času (4:00 SEČ). Svědkyně Sharon Baylisová odhadla, že auto se řítilo asi 60kilometrovou rychlostí.

"Nezastavil se, chodci se snažili uprchnout, ale dál je srážel," řekl tisku nejmenovaný očitý svědek. Další, Kylie Clar, se svěřil, že viděl "těla letět vzduchem". Připadalo mu, že vůz je na útěku před policií.

Britský Daily Mail píše, že řidič při své jízdě smrti smetl i dětský kočárek a vláčel ho ulicí přibližně 100 metrů daleko. Matka dítěte v šoku opakovaně křičela: "Kde je moje děťátko?". Dítě utrpělo zranění.

V Melbourne se právě odehrává tenisový turnaj Australian Open. V centru města podle agentury AFP hlídkují po zuby ozbrojení policisté.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama