Asie bude bouřlivě slavit: Rok ohnivého kohouta přeje rodině, není vhodný k riskování

Peking - Letos podle lunárního kalendáře připadá čínský nový rok na 28. ledna, kdy kohout vystřídá vládu dynamické opice. Podle astrologů by měl nadcházející rok být ve znamení spravedlnosti, píle a kreativity. Není příliš vhodný ke změnám a riskování.

Čína
doporučujeme

Kohout je desátým znamením čínského horoskopu a bude vládnout až do 15. února 2018, kdy ho vystřídá umírněný pes. Ke každému znamení patří v čínském kalendáři také konkrétní prvek, pro rok 2017 a znamení kohouta je to oheň. Kohout přeje navázání vážného vztahu nebo založení rodiny, či utužení rodinných vztahů.

Člověk narozený ve znamení kohouta je pilný, rád vzbuzuje pozornost a řadí se mezi perfekcionisty. Kohout se hodí pro povolání analytika, bezpečnostního pracovníka, podnikatele, prodavače, ale i herce nebo spisovatele.

Zrozenci v tomto znamení (ročníky 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993 a 2005) jsou společenští a bývají rádi středem pozornosti, zároveň nejsou příliš důvěřiví a spoléhají se raději sami na sebe. Působí bezstarostně, ale uvnitř mohou být zranitelní. K jejich negativním vlastnostem patří marnotratnost a občas i agresivita.

V roce kohouta se narodili například hudebníci Eric Clapton a Neil Young, herec Matthew Perry, režisér David Lynch, komik Groucho Marx nebo moderátor Larry King. Mezi slavné ženy ve znamení kohouta patří herečky Melanie Griffithová, Diane Keatonová či Katherine Hepburnová, zpěvačka Gloria Estefanová nebo tenistky Serena Williamsová a Anna Kurnikovová.

Šedesátiletý kalendář je v asijských zemích používán společně s gregoriánským kalendářem. Svátky jara (čchun-ťie) neboli nového roku jsou nejvýznamnějším svátkem roku pro Číňany, Tchajwance, Vietnamce, Singapurce, Korejce a Japonce a jsou srovnatelné s našimi Vánocemi. Oslavy trvají 15 dní. Lidé se obdarovávají penězi a dárky zabalenými v červeném papíře. Červená je totiž barvou štěstí a života a příjemci má zajistit požehnaný rok. 

Témata: Čína | Kalendář | Nový rok
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama