Církev přiznala: Zneužívali jsme děti, snažili jsme se je umlčet

Sydney - Anglikánská církev v Austrálii poprvé od vypuknutí kauzy pohlavního zneužívání dětí přiznala, že se pokoušela umlčet oběti trestných činů. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků vyšetřování, o kterých informovaly zahraniční agentury.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Teenageři
doporučujeme

Podle vyšetřovatelů bylo v letech 1980 až 2015 nahlášeno přibližně 1082 případů pohlavního zneužívání dětí, kterých se mělo dopustit 569 údajných pachatelů včetně 247 vysvěcených kněží anglikánské církve v Austrálii.

"Církev místo toho, aby ochraňovala děti, které jí byly svěřeny do péče, dopustila, aby jejich poškozování pokračovalo," uvedla před výborem generální tajemnice předmětné církve Anne Hywoodová.

"Těm, kteří se v této věci ozvali, jsme nevěřili a snažili jsme se je umlčet. Starali jsme se více o reputaci naší církve než o ty, kterým bylo ubližováno," dodala s tím, že průměrný věk zneužívaných dětí činil 11 let.

"S hanbou přiznáváme, že jsme daný problém začali řešit až tehdy, když se oběti staly hrozbou pro nás," uvedla dále. Církev zatím vyplatila obětem odškodné ve výši 31 milionů australských dolarů.

Nejvyšší představitel církve Philip Freier prohlásil, že dané údaje jsou šokující. Výbor ale upozorňuje, že stále nejde o konečný počet obětí, protože mnoho z nich své zneužití úřadům neoznámilo.

Australská královská komise, která byla zřízena v roce 2013 kvůli vyšetřování tohoto skandálu, už dříve uvedla, že bylo zneužito nejméně 4444 lidí v asi tisícovce katolických institucí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež nešetří v Thajsku kritikou. Zastal se trpících uprchlíků, žen a dětí

21.11.2019 16:22 Aktualizováno Papež František dnes při návštěvě Thajska odsoudil vykořisťování žen a dětí. Informovala o tom…

KLDR poslala Jižní Koreu k šípku. Kim Čong-un na summit nepojede

21.11.2019 13:00 Severní Korea dnes oznámila, že její vůdce Kim Čong-un odmítl pozvání na regionální summit v…

Zákon o lidských právech v Hongkongu rozlítil Čínu. Bude ho Trump vetovat?

21.11.2019 12:04 Čína dnes ostře kritizovala americký Kongres za to, že schválil návrh zákona, jehož cílem je…

Obchodní dohoda mezi USA a Čínou letos nejspíš nebude

20.11.2019 20:29 pojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama