Ve vojenské nemocnici v Bangkoku explodovala bomba, 24 zraněných

Bangkok - V nemocnici v thajské metropoli dnes explodovala bomba, zranění utrpělo 24 osob. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, nemocnici ale hojně využívají vojáci a země si připomíná třetí výročí armádního převratu.

Přidejte svůj názor

Thajští vojáci
doporučujeme

Postižené osoby jsou zraněny jen lehce a většinou střepy. Nemocnice uvedla, že nedošlo k evakuaci, protože exploze nebyla velká.

Strážci zákona podle jednoho z velitelů našli součástky, ze kterých útočníci bombu vyrobili. Nyní úřady prověřují záznamy z videokamer.

Podle Reuters zařízení využívali hlavně vysloužilí důstojníci. Podle agentury AP ale není jasné, zda incident souvisí s dnešním výročím převzetí moci armádou v roce 2014. Thajsko od té doby řídí vojenská vláda, která omezuje občanské svobody a opakovaně odkládá volby.

Vzhledem k opakovaným teroristickým útokům separatistů na jihu Thajska Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně varuje české občany před cestováním do převážně muslimských provincií Yala, Pattani a Narathiwat. Určité riziko představuje cestování do ostatních pohraničních oblastí, kde čas od času dochází k ozbrojeným střetům.

"Král a členové jeho rodiny požívají vysokou úctu mezi občany země a je absolutně nepřípustné jakýmkoliv způsobem urážet jejich majestát. Do 13. října 2017 platí období státního smutku v souvislosti s úmrtím předchozího panovníka. Pro cizince z toho nevyplývají žádné speciální povinnosti v rámci oblékání či chování, nicméně je vhodné tuto skutečnost mít na paměti v kontaktu s thajskými úřady," upozorňuje dále mzv.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonsko kvůli covid-19 zvažuje vyhlášení stavu nouze, měl by platit od…

06.04.2020 16:10 Aktualizováno Japonská vláda zvažuje, že kvůli koronaviru vyhlásí nouzový stav. Měl by začít platit již od úterý…

Na Novém Zélandu kvůli karanténě uvázlo 100 tisíc turistů

06.04.2020 08:45 Na Novém Zélandu je až 100.000 turistů, kteří tam uvázli kvůli koronaviru. Země před 12 dny…

Čína hlásí vzestup nových případů nákazy, jedno úmrtí

06.04.2020 07:20 V pevninské Číně v neděli přibylo 39 nových potvrzených případů nákazy koronavirem, oproti 30 o den…

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

Související:

Právě se děje

Další zprávy