Singapurský premiér se hádá se sourozenci o dědictví, tahanici řeší i parlament

Singapur - Spory o dědictví jsou časté a nevyhýbají se ani nejvyšším politikům. Singapurský premiér Lee Hsien Loong dnes v parlamentu vysvětloval rodinné rozepře, které nastaly po úmrtí jeho otce a bývaléhopředsedy vlády Lee Kuan Yewa.

Jižní Korea, ilustrační foto
doporučujeme

Premiéra obvinil jeho bratr, který je manažer, a sestra, která pracuje jako neurochiruržka. Oba shodně tvrdí, že manželka předsedy vlády neoprávněně získala předměty patřící Lee Kuan Yewovi. Sám Lee Hsien Loong také podle nich ovlivnil úřady s cílem zachovat dům po otci. Ten si přitom v poslední závěti přál jeho zboření.

"Jejich obvinění jsou naprosto nepodložená, ale už poškodila pověst Singapuru. Jako váš premiér hluboce lituji, že se tohle stalo, a omlouvám se za to Singapuřanům," řekl Lee. "Jako syn cítím bolest kvůli sklíčenosti, kterou by spor způsobil mým rodičům, kdyby byli ještě naživu," dodal.

Lee na zvláštní schůzi parlamentu podle agentury Reuters prohlásil, že za jakýchkoliv jiných okolností by se okamžitě bránil žalobou. Soudní pře by ale prý ještě více ublížila památce rodičů a znechutila Singapuřany.

Medializovaná rodinná tahanice je výjimečným politickým svárem v jinak spořádaném městském státě, napsala AP. Lee Kuan Yew zemřel v roce 2015. Ze Singapuru udělal finanční středisko s jedním z nejvyšších průměrných příjmů na světě a s minimální kriminalitou. Zároveň ale bez soudu věznil některé své oponenty.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sportovcům hrozí na olympiádě vyhoštění ze země, pokud poruší covidová…

15.06.2021 18:38 Zahraniční sportovce čekají na odložených olympijských a paralympijských hrách v Tokiu přísné…

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama