KLDR trápí ničivé sucho, země trpí nedostatkem potravin

Londýn - Severní Korea čelí vážnému nedostatku potravin v důsledku nejhoršího sucha od roku 2001. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na Organizaci OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Severní Korea
doporučujeme

Podle této organizace bude 25milionová KLDR v příštích třech měsících nutně potřebovat zvýšený dovoz potravin i obchodní a potravinovou pomoc. Během posledního hladomoru v 90. letech minulého století zemřely stovky tisíc Severokorejců, napsal zpravodajský server BBC.

Srážky v klíčových oblastech zemědělské produkce klesly mezi dubnem a červnem pod dlouhodobý průměr, což se neblaze odrazilo na základních plodinách - rýži, kukuřici, bramborách a sóje, informovala společná zpráva organizace FAO a Evropské komise. Nepřízeň počasí negativně ovlivnila i sklizeň dříve sazených plodin - pšenice, ječmene a brambor.

Zástupce organizace FAO Číně a Severní Koreji Vincent Martin uvedl, že sucho zřejmě vážně postihlo okolí západního přístavu Nampo a dále provincie Pchjongan nambo, Pchjongan pukto, Hwanghe namdo a Hwanghe pukto, z nichž obvykle vzejdou dvě třetiny celkové úrody.

Situace je podle organizace FAO vážná, neboť potravinová pomoc Severní Koreji během posledních let dramaticky klesla. To z části vyplývá ze sankcí, jež byly na KLDR uvaleny kvůli jejímu raketovému a jadernému programu, a také ze skutečnosti, že Světovému programu pro výživu se dostává čím dál méně příspěvků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Austrálie má rekordní počet obětí koronaviru, na Novém Zélandu se možná…

12.08.2020 10:27 Aktualizováno Na Novém Zélandu se kvůli výskytu několika nových případů nákazy koronavirem po více než třech…

Čína o rok prodloužila mandát hongkongským zákonodárcům

11.08.2020 16:27 Vrcholný orgán čínského parlamentu stálý výbor rozhodl, že o rok prodlouží hongkongským…

Covid-19: V Austrálii přibývá nakažených i obětí, Nový Zéland uzavře…

11.08.2020 15:27 Aktualizováno Austrálie dnes dorovnala rekordní denní přírůstek 19 úmrtí v souvislosti s covidem-19, který tamní…

V Íránu zatkli pět údajných špiónů, jeden prý verboval pro MI6

11.08.2020 12:53 Íránské úřady zadržely pět občanů země kvůli podezřením ze špionáže pro Izrael, Británii a Německo.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama