Žena zemřela po kousnutí kočkou

Padesátiletá Japonka zemřela poté, co ji pokousala toulavá kočka. Žena jí chtěla pomoci, protože vypadala nemocně. Kočka ji však kousla a žena po 10 dnech zemřela. Nakazila se právě od toulavého zvířete.

Roztomilý přenašeč nemocí?
doporučujeme

Podle japonského ministerstva zdravotnictví přenesla nakažená kočka nemoc pocházející od klíšťat na ženu. Jedná se prý o první případ, kdy zvíře přeneslo nemoc způsobenou klíštětem na člověka.

Server BBC uvádí, že žena, jejíž jméno není známé, zemřela 10 po té, co ji kočka pokousala. Příčinou smrti byla nemoc SFTS (z anglického Severe Fever with Thrombocytopenia Syndrome), jejímž přenašečem jsou právě klíšťata. Proti nemoci zatím neexistuje žádná obrana kromě vyhýbání se klíšťatům.

Lékaři, kteří zkoumali příčinu smrti, nenašli žádné známky toho, že by ženu kouslo klíště. Protože klíště nenašli, předpokládají, že ji přenesla na ženu kočka. „Ještě není potvrzené, že byla přenašečem kočka, ale je možné, že je toto první případ,“ uvedly autority pro BBC.

„Dodnes žádný přenos ze zvířete na člověka nebyl zaznamenán,“ komentoval pracovník japonského ministerstva zdravotnictví pro agenturu AFP. Nemoc SFTS je poměrně novou nemocí, která pochází z Číny, Korey a Japonska. Zatím se o ní příliš mnoho neví. Je však prý smrtelný až ve 30 % případů a nejnebezpečnější je pro lidi po padesátce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama