Australský potápěč si našel neobvyklého kamaráda. Žraloka

Sydney - Jen málokdo si dokáže představit nezvyklejšího kamaráda, než je žralok. Přesto jistý potápěč jednoho takového přítele má.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Žraloci, ilustrační fotografie

Když většina lidí koupajících se v moři uvidí plavat k sobě 180 centimetrů dlouhého žraloka, sevře se jim žaludek strachy. Ovšem pro jistého australského instruktora potápění je to jen setkání se starým kamarádem, napsal zpravodajský server The Times.

Rick Anderson říká, že se před sedmi lety seznámil s tehdy žraločím mládětem. Nyní už je z něj dospělý žralok, ale pokaždé, když se Rick potopí k útesu, kde žije, žralok k němu připlave, aby se pomazlil.

Žraloka druhu různozubec portjacksonský vzal před lety do ruky, když se potápěl u pláže Nobbys severně od Sydney se svými žáky. "Chtěl jsem jim ukázat, že žraloci jsou přátelští, a tak jsem ho vzal do ruky a poplácal," řekl sydneyskému listu Daily Telegraph. "Pak jsem ho znovu vídal každých pár měsíců, a pokaždé jsem ho poplácal."

Později zjistil, že jde o žraločí samičku, která k němu už sama plave, kdykoli se u útesu objeví. Odstrčí stranou ostatní potápěče, aby se mu mohla otřít o nohu. Anderson ji navštěvuje zhruba každé dva měsíce a spolehlivě ji pozná podle vzoru na hlavě.

"Žraloci nejsou hloupá zvířata, vědí, co se děje a poznají, kdy se změní počasí," řekl Anderson. "Když jsem ji viděl naposledy, obtočila mi ocas kolem zad, nechtěla, abych odešel."

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tádžický soud zatočil s šéfem islamistů: Za smrtící útok na cyklisty…

21.11.2018 11:46 Na doživotí ve vězení dnes poslal soud v Tádžikistánu šéfa islamistické skupiny, která letos v létě…

Novým šéfem Interpolu byl zvolen Jihokorejec, proti Rusovi se vzbouřil…

21.11.2018 10:59 Aktualizováno Novým šéfem Interpolu byl dnes na dva roky zvolen Jihokorejec Kim Čong-jang. Interpol to oznámil na…

Tálibán popřel podíl na úterním masakru v Kábulu, mrtvých je už 55

21.11.2018 09:56 Na nejméně 55 mrtvých vzrostla bilance úterního útoku sebevražedného atentátníka na účastníky…

Jižní Korea a Japonsko opět ve sporu kvůli "utěšovatelkám", Soul chce…

21.11.2018 08:48 Jižní Korea dnes oznámila, že hodlá zrušit Japonskem financovanou nadaci, která vyplácí kompenzace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama