V Melbourne hrozil silvestrovský masakr, terorista chtěl střílet do davu

Melbourne - Australská policie zatkla muže, který plánoval střílet do davu při oslavách Nového roku na náměstí v Melbourne. Komplice neměl, podle policie již žádné nebezpečí nehrozí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Australský občan se somálskými rodiči Ali Ali, kterému je kolem 20 let, se kvůli chystanému atentátu pokoušel získat automatickou zbraň, ale to se mu nepodařilo. Na internetu si stáhl manuál, v němž Al-Káida radí, jak spáchat teroristický útok a jak používat zbraně. Dotyčný prý rovněž sympatizoval s IS. Zatčen byl v Werribee na předměstí Melbourne. Policisté ho sledovali od ledna.

Mladík už je 74. člověkem, který byl od roku 2014, kdy australské úřady zvýšily výstrahu teroristické hrozby na stav "útok pravděpodobný", zadržen pro podezření z teroristické činnosti.

Zástupce policejního komisaře státu Viktorie Shane Patton uvedl, že Ali "projevil záměr zabít při střelbě co nejvíc lidí". Na místě, kde plánoval spáchat útok, se loni novoročních oslav zúčastnilo asi 500.000 lidí.

Ali byl dnes před soudem obviněn z přípravy teroristického útoku a ze shromažďování dokumentů s cílem spáchat teroristický útok. Hrozí mu doživotí.

Ministr spravedlnosti Michael Keenan vyzval občany, aby pokračovali ve svém běžném životě, zvlášť během novoročních oslav ale musejí očekávat zpřísněná bezpečnostní opatření. "Cílem těchto teroristů je zasévat strach a zastrašovat, ale Australané by měli pokračovat ve svých běžných aktivitách. Vláda spolupracuje s bezpečnostními službami, aby zajistila bezpečí občanů," dodal.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrácený mnich by si měl odsedět 130 let. Dostal další trest za znásilnění

17.10.2018 12:55 K dalším 16 rokům vězení byl dnes v Thajsku odsouzen bývalý buddhistický mnich za únos a znásilnění…

Odplata za smrt Čechů: Vojáci zabili jednoho ze strůjců útoku v…

17.10.2018 12:06 Aktualizováno České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž…

Indie uštědřila nákupem ruských zbraní USA políček. A ne jen jeden!

17.10.2018 11:20 Komentář Petra Šulky – Při nedávné návštěvě Indii podepsal prezident Putin obří zbrojní zakázku v…

Hurikán Michael byl mnohem ničivější. Počet obětí se zdvojnásobil

17.10.2018 07:25 Hurikán Michael si na Floridě vyžádal šestnáct mrtvých, oznámily dnes místní úřady. Počet obětí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama