Příští severokorejský test bude tím posledním? Trump na 70 procent na KLDR zaútočí, říká senátor

Washington - O možnosti vojenského střetu s KLDR nedávno hovořil bezpečnostní poradce Bílého domu Herbert McMaster i člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham. Pravě druhý jmenovaný teď varuje, že pokud severokorejský režim podnikne další test, americký prezident Donald Trump na 70 procent na KLDR zaútočí.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Kim Jong Un prochází kolem raketového motor

Je pravděpodobné, že Trumpova vláda nařídí útok na Severní Koreu, pokud země uskuteční další jaderný test, odhaduje republikánský senátor Lindsey Graham.

Podle něj existuje vysoká pravděpodobnost, že Donald Trump napadne zemi, aby zabránil Pchjongjangu získal schopnost jadernou raketou s dlouhým dosahem zaměřit pevninu USA. Jeho slova cituje server The Independent.

„Řekl bych, že máme šanci tři ku deset, že použije vojenskou možnost," řekl Graham. „Pokud Severokorejci provedou další test jaderné bomby - jejich sedmý – bude tato pravděpodobnost 70 procent,“ je přesvědčen Graham.

Senátor upřesnil, že o otázce kolem KLDR s Trumpem hovořil při golfu. „Válka se Severní Koreou je celosvětovou válkou proti jednomu režimu," řekl. „Neexistuje žádná možnost chirurgického útoku. Takže pokud někdy použijete vojenskou možnost, nebude to jen k neutralizaci jejich jaderných zařízení - musíte být ochotni režim zcela vymazat,“ varuje Graham.

Také řekl, že je na „100 procent přesvědčen, že Čína je racionální hráč" a dodal, že důvěryhodná hrozba armády Spojených států proti Severní Koreji by mohla donutit Peking, aby zvýšil vlastní úsilí ve snaze kontrolovat Pchjongjang. „Jsem doslova ochotný ohrozit stovky tisíc lidí, když budu vědět, že miliony a miliony lidí budou v ohroženi, pokud nezastavíme Severní Koreu."

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obr na hliněných nohou? Čína stojí před klíčovou volbou, míní historik

23.01.2019 00:01 Krátce po příchodu nového roku profesor z Pekingské univerzity Čeng Jie-fu vyzval vládnoucí…

Spory mezi USA a Čínou nekončí? Američané odmítli nabídku na přípravné…

22.01.2019 21:20 Aktualizováno Spojené státy odmítly nabídku čínské strany na přípravné rozhovory před dalším kolem jednání o…

Obavy ze špionáže? Čínská firma Huawei je ochotna ukázat zařízení pro…

22.01.2019 19:27 Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei je připraven umožnit zahraničním představitelům…

Zemřela alpinistka, která se proslavila fotkami v bikinách. Zřítila se do…

22.01.2019 18:25 Tchajwanská alpinistka Kiki Wu, která se proslavila fotografiemi v bikinách z vrcholků hor, zemřela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama