Na závěr OH vyšle Severní Korea vysokého generála, USA Ivanku

Soul - KLDR vypraví do Jižní Koreje další vysokou politickou delegaci, která se zúčastní nedělního závěrečného ceremoniálu olympijských her v Pchjongčchangu. Spojené státy do Jižní Koreje vysílají Ivanku Trumpovou. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

Delegaci KLDR, která v Jižní Koreji setrvá od pátku tři dny, povede místopředseda ústředního výboru Korejské strany práce Kim Jong-čchol.

Ten je pověřený agendou kolem vztahů mezi oběma Korejemi a v minulosti byl šéfem vojenské rozvědky, kterou Soul viní z toho, že v roce 2010 nechala torpédovat jihokorejskou korvetu Čchonan s 46 námořníky na palubě. KLDR svůj podíl na tragédii popírá. V témže roce údajně Kim Jong-čchol naplánoval také ostřelování jihokorejského ostrova Jonpchjong, které si vyžádalo čtyři jihokorejské oběti.

Spojené státy a Jižní Korea zařadily Kim Jong-čchola na černou listinu za jeho podporu severokorejského jaderného a raketového zbrojního programu. Jižní Korea se ale rozhodla přijmout severokorejskou olympijskou delegaci pro dobro her.

Společně s Kim Jong-čcholem má do Jižní Koreje přijet i Ri Son-kwon, který byl hlavním severokorejským vyjednávačem na mezikorejských rozhovorech, při nichž se v lednu připravovala severokorejská účast na olympiádě. Ri Son-kwon se zúčastnil již zahajovacího ceremoniálu olympijských her, stejně jako sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una.

Ivanka Trumpová povečeří s jihokorejským prezidentem v pátek a nemá v plánu sejít se se severokorejskými činiteli, sdělil nejmenovaný představitel americké vlády.

Zahajovacího ceremoniálu zimní olympiády se zúčastnil americký viceprezident Mike Pence. Ve středu Pencův tým uvedl, že viceprezident se chtěl v Pchjongčchangu setkat s představiteli KLDR, včetně sestry severokorejského vůdce Kim Jo-čong, ale Severní Korea setkání na poslední chvíli odmítla.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Detence a vymývání mozků muslimů? Z Washingtonu přišlo závažné obvinění

22.10.2018 00:01 NÁZOR - Čínská síť "továren na vymývání mozků" porušuje základní principy lidské důstojnosti,…

Na Tchaj-wanu vykolej vlak. Zahynulo 17 cestujících, 126 zraněných

21.10.2018 13:53 Vykolejení vlaku na severovýchodě Tchaj-wanu si vyžádalo životy nejméně 17 lidí a dalších 126 jich…

Čelný představitel Macaa zemřel po pádu z domu. Vyrojily se spekulace

21.10.2018 13:39 Čelný představitel Macaa zemřel v sobotu po pádu z vysokého patra budovy, ve které bydlel.…

Minibus v Afghánistánu najel na bombu. Zahynulo 11 lidí včetně šesti dětí

21.10.2018 11:32 Exploze bomby na kraji silnice si ve východním Afghánistánu vyžádala životy nejméně 11 civilistů,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama