Z útoku na Tálibán je masakr civilistů. Afghánské letectvo zabilo až 50 nevinných

Kábul - Při pondělním náletu afghánské armády na shromáždění příslušníků Tálibánu v severní provincii Kunduz.zřejmě zahynulo až 50 civilistů a dalších 65 lidí utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Afghanistán

letecký útok zasáhl náboženskou školu (madrasu) v okrese Daští Arči, v níž bylo v té době 300 civilistů. Afghánská vláda oznámila, že při náletu bylo zabito 15 povstalců z řad Tálibánu a dalších 15 utrpělo zranění.

Kmenový vůdce Hadži Muhammad Naim prohlásil, že po náletu, který zasáhl v pondělí dopoledne madrasu, viděl mnoho mrtvých dětí a pouze čtyři zabité bojovníky Tálibánu. Počet civilních obětí stanovil na 50.

Obyvatelé Daští Arči rovněž hovoří o 50 zabitých civilistech a dalších 150 zraněných. Příbuzní zraněných sdělili, že v době útoku ve škole probíhala absolventská ceremonie.

Agentura AFP citovala dva nejmenované afghánské bezpečnostní zdroje, podle kterých zemřelo 59 lidí. Mezi nimi byly prý převážně děti, z nichž některým bylo pouhých osm let, a také 17 členů Tálibánu.

Afghánská armáda nadále zprávy o civilních obětech odmítá. Armádní činitelé místní televizi TOLO řekli, že útok zasáhl náboženskou školu, v níž se sešlo velké množství bojovníků Tálibánu.

OSN označila incident za "znepokojivý" a na twitteru uvedla, že zahájila vyšetřování. Na místo byl vyslán tým asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

V Číně popravili chůvu. Její hrůzný zločin byl střelivem zastánců trestu…

21.09.2018 16:29 Peking - V Číně dnes popravili chůvu, která v červnu loňského roku úmyslně založila požár, při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama