Z útoku na Tálibán je masakr civilistů. Afghánské letectvo zabilo až 50 nevinných

Kábul - Při pondělním náletu afghánské armády na shromáždění příslušníků Tálibánu v severní provincii Kunduz.zřejmě zahynulo až 50 civilistů a dalších 65 lidí utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Afghanistán

letecký útok zasáhl náboženskou školu (madrasu) v okrese Daští Arči, v níž bylo v té době 300 civilistů. Afghánská vláda oznámila, že při náletu bylo zabito 15 povstalců z řad Tálibánu a dalších 15 utrpělo zranění.

Kmenový vůdce Hadži Muhammad Naim prohlásil, že po náletu, který zasáhl v pondělí dopoledne madrasu, viděl mnoho mrtvých dětí a pouze čtyři zabité bojovníky Tálibánu. Počet civilních obětí stanovil na 50.

Obyvatelé Daští Arči rovněž hovoří o 50 zabitých civilistech a dalších 150 zraněných. Příbuzní zraněných sdělili, že v době útoku ve škole probíhala absolventská ceremonie.

Agentura AFP citovala dva nejmenované afghánské bezpečnostní zdroje, podle kterých zemřelo 59 lidí. Mezi nimi byly prý převážně děti, z nichž některým bylo pouhých osm let, a také 17 členů Tálibánu.

Afghánská armáda nadále zprávy o civilních obětech odmítá. Armádní činitelé místní televizi TOLO řekli, že útok zasáhl náboženskou školu, v níž se sešlo velké množství bojovníků Tálibánu.

OSN označila incident za "znepokojivý" a na twitteru uvedla, že zahájila vyšetřování. Na místo byl vyslán tým asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kim Čong-un přijede do Vietnamu dva dny před schůzkou s Trumpem

16.02.2019 17:24 Severokorejský vůdce Kim Čong-un přicestuje do vietnamské metropole Hanoje dva dny před summitem s…

Jak by dopadla americko-čínská válka o Tchaj-wan? Profesor má jasno

16.02.2019 00:01 Bývalý australský zpravodajec Paul Dibb nedávno napsal, že strategická pozice USA v Asii by fatálně…

Ruské bombardéry kroužily nad Japonským mořem, mohou nést jaderné zbraně

15.02.2019 15:29 Ruské strategické bombardéry schopné nést jaderné zbraně dnes podnikly cvičné lety nad Japonským a…

Záhadný telefonát pilota letu MH370. Před zmizením letadla mluvil s…

14.02.2019 22:02 Aktualizováno Měsíc před tím, než zmizel let MH370, měl pilot letadla záhadný telefonát. Ten pořádně zamotal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama