Vývoj zabijácké umělé inteligence? Experti na protest vyhlásili bojkot institutu

Soul - 50 odborníků v oblasti umělé inteligence hodlá bojkotovat prestižní jihokorejský vědeckotechnický institut KAIST. Důvodem je spolupráce ústavu s největšími jihokorejskými společnostmi na vývoji zbraní.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jak bude vypadat svět v roce 2050?
doporučujeme

Letos v únoru otevřel KAIST společně s jihokorejskou firmou pro výrobu kazetové munice Hanwha Systems nové centrum pro vývoj logistických systémů, navigace bezpilotních podmořských plavidel, sledovacích zařízení a dalších technologií využívajících umělou inteligenci. Světoví odborníci nyní požadují, aby KAIST přerušil vývoj podobných technologií bez "smysluplného lidského dohledu".

Jihokorejský institut oznámení zatím nekomentoval. Jeho šéf Šin Song-čchul však už dříve odmítl, že by ústav vyvíjel smrtonosné bojové systémy.

Experti ze 30 států světa hodlají bojkotovat akce pořádané jihokorejským institutem a přeruší i spolupráci na výzkumných projektech.

Protestní akci zorganizoval profesor Toby Walsh z Univerzity Nového Jižního Walesu v Sydney. "Pokud budou samostatně fungující zbraně vyvinuty..., umožní to, aby se války bojovaly rychleji a aby měly větší rozsah než kdy dříve," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co…

19.11.2019 16:14 Vleklé a chronické obtíže se mohou objevit u každého z nás i bez zjevné příčiny. Občas se ji ale…

Řada studentů nadále obléhá univerzitu v Hongkongu. Nasadí Čína armádu?

19.11.2019 14:56 Aktualizováno Na hongkongské polytechnické univerzitě, kterou minulý týdny obsadilo několik set studentů na…

Tři roky v zajetí Tálibánu: Profesoři byli dnes propuštěni, změnili se k…

19.11.2019 12:59 Aktualizováno Afghánský Tálibán dnes pustil na svobodu amerického a australského profesora, které držel více než…

Drsná indoktrinace muslimů. Z USA zní varování před vymýváním mozků a…

19.11.2019 12:00 NÁZOR - "Seberte každého, kdo má být sebrán." Ozvěna knih 1984, Konec civilizace a Fahrenheit 451…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama