Tragická nehoda v KLDR: Na místě je mnoho mrtvých turistů z Číny

Pchjongjang - Dvaatřicet čínských státních příslušníků zahynulo v neděli večer při nehodě autobusu v Severní Koreji. O život přišli také čtyři Severokorejci. Informovalo o tom dnes čínské ministerstvo zahraničí, podle nějž další dva Číňané utrpěli vážná zranění a jsou v kritickém stavu.

Přidejte svůj názor

Severní Korea, ilustrační foto
doporučujeme

Čínská média již dříve napsala, že v severokorejské provincii Hwanghe pukto došlo v neděli k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala velký počet mrtvých a zraněných čínských turistů. Přesný počet obětí ale neudala.

Podle zpráv některých čínských médií spadl autobus z mostu. Čínská státní televize odvysílala záběry, na nichž bylo vidět poničený, převrácený autobus, záchranáře na místě a jednoho ze zraněných v nemocnici.

Informaci o neštěstí dnes potvrdil mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kchang s tím, že při nehodě zemřelo 36 lidí, z toho 32 Číňanů.

Čínské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že do KLDR vysílá tým zdravotnických expertů a léky, aby pomohlo při péči o přeživší nehody.

Čína je nejbližším diplomatickým spojencem izolované Severní Koreje. Číňané tvoří 80 procent všech zahraničních turistů přijíždějících do KLDR, uvádí jihokorejský Korea Maritime Institute. Podle Pekingu navštívilo v roce 2012 Severní Koreu 237.000 Číňanů, od roku 2013 Čína tyto údaje nezveřejňuje.

Severokorejská provincie Hwanghe pukto hraničí s Jižní Koreou a cílem turistů zde bývá město Kesong, které bylo kdysi hlavním městem korejské feudální říše Korjo, podle níž posléze vznikl název Korea.

Zpravodajský server specializující se na Severní Koreu NK News napsal, že autobus se skupinou čínských turistů směřoval z Kesongu do severokorejské metropole Pchjongjangu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie v Indii: Při požáru nákupního střediska zemřelo 17 dětí

24.05.2019 20:56 Nejméně 17 studentů dnes zahynulo při požáru, který vypukl v komerčním středisku ve městě Surat v…

Tragédie na přelidněné stezce na Everest: Čtyři horolezci zemřeli

24.05.2019 14:39 Stovky horolezců, kteří se rozhodli využít tento týden příznivého počasí ke zdolání Mount Everestu,…

Interpol rozbil síť pedofilů, zachránil 50 dětí

23.05.2019 21:47 Při mezinárodní operaci zaměřené proti síti pedofilů fungující v anonymní části internetu…

Čína drží muslimskou menšinu ve virtuální kleci, píše NYT

23.05.2019 15:17 Čína používá vysoce vyspělé monitorovací technologie ke sledování etnických menšin žijících na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama