Kim se v pátek setká s Mun Če-inem. Jaké bude obědové menu?

Soul - Severokorejský vůdce Kim Čong-un bude na pátečním setkání s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem jíst švýcarské rösti, pečenou rybu svatého Petra a studenou nudlovou polévku, jedno ze severokorejských národních jídel. Oznámil to dnes Modrý dům, sídlo jihokorejských prezidentů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Kim Čong-un

Tradiční švýcarský pokrm rösti - připravovaný z nastrouhaných brambor, které se zapékají nebo smaží - odkazuje na Kimovo dětství ve Švýcarsku. Severokorejský vůdce tam absolvoval mezinárodní internátní školu. Předstíral přitom, že je synem řidiče ambasády.

Pečená ryba svatého Petra, jinak pilobřich ostnitý, bude podáván jako upomínka na dobu, kterou Mun strávil v jihokorejském přístavu Pusan.

Další položkou v menu slavnostní páteční večeře bude severokorejská specialita nengmjon, čili pchjongjangské nudle servírované ve studeném masovém vývaru.

"Prezident Mun Če-in vyjádřil přání, aby menu zahrnovalo pchjongjangskou studenou nudlovou polévku z restaurace Okrju, a Severní Korea to s radostí přijala," uvedla mluvčí Modrého domu.

Okrju je ohledně speciality nengmjon nejvyhlášenější severokorejskou restaurací a má pobočky i v Číně. Nudle připraví šéfkuchař z Okrju, který se kvůli tomu vydá do demilitarizované pohraniční zóny, kde se oba státníci mají v jihokorejské části obce Pchanmundžom setkat.

Kim a Mun budou moci pokrmy zapít vínem z květů azalek. Na stole bude 40procentní pálenka munpeču, která má sice původ v Severní Koreji, ale teď se tradičně vyrábí na jihu.

Hlavními tématy summitu mají být denuklearizace Korejského poloostrova a nastolení míru.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza Terezy H. má být rozhodnuta tento měsíc. Jaký trest jí v Pákistánu…

21.10.2018 07:50 Případ mladé Češky, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském…

Tálibán vyhazuje volební místnosti do vzduchu. Mnoho mrtvých a zraněných

20.10.2018 16:01 Aktualizováno Nejméně 15 lidí přišlo o život a mnoho dalších bylo zraněno, když se dnes odpoledne na severu…

Volby v Afghánistánu provází chaos. Hlasování prodlouženo do neděle,…

20.10.2018 15:32 Aktualizováno Zavírání volebních místností při afghánských parlamentních volbách bylo dnes stejně chaotické jako…

Australská vláda ztratila těsnou parlamentní většinu, liberál utrpěl…

20.10.2018 15:11 Australská středopravá vláda ztratila v dnešních doplňovacích volbách dosavadní těsnou většinu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama