Brutálně znásilnili a upálili dívku. Policie zadržela 14 podezřelých

Ráňčí (Indie) - Policie v indickém státě Džharkhand dnes zatkla 14 lidí, které podezírá, že znásilnili a pak upálili šestnáctiletou dívku. Jde o další útok v zemi, která se i přes zpřísnění zákonů potýká s velkým počtem násilných činů namířených proti ženám, připomněla agentura AP.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Indie, ilustrační foto

Zástupce místních úřadů státu Džharkhand na východě země uvedl, že obvinění ve čtvrtek dívku unesli ze svatby, kde byla jako host. Někteří ji pak prý znásilnili. Druhý den dostali za čin pokutu 50.000 rupií (téměř 16.000 Kč). V reakci na to zbili několik členů dívčiny rodiny a když dívku našli samotnou doma, upálili ji. Policie prý stále pátrá po hlavním podezřelém.

Indií, kde násilí vůči ženám bylo dlouhodobě zamlčováno, v posledních letech otřásla řada sexuálně motivovaných útoků. V roce 2012 řadu lidí pobouřil případ, kdy šestice mužů znásilnila studentku v autobuse projíždějícím Dillí. Od té doby vláda sice zpřísnila tresty za znásilnění na 20 let, pokud je oběť dospělá, nicméně brutální sexuální útoky jsou stále časté, uvedla AP.

V reakci na nedávné znásilnění a vraždy mladých dívek a jiné útoky na děti vláda minulý měsíc schválila trest smrti za znásilnění dítěte mladšího 12 let.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rehabilitování agrese SSSR? Rusko odvolá odsouzení invaze do Afghánistánu

21.11.2018 16:39 Ruská Státní duma hodlá schválit rezoluci, která bude rehabilitovat Sovětský svaz za invazi do…

Američan se vydal na ostrov za izolovanými domorodci, byl krutě zabit

21.11.2018 14:06 Aktualizováno Příslušníci indického kmene Sentinelců pravděpodobně zabili Američana, který se rozhodl navštívit…

Novým šéfem Interpolu byl zvolen Jihokorejec, proti Rusovi se vzbouřil…

21.11.2018 13:16 Aktualizováno Novým šéfem Interpolu byl dnes na dva roky zvolen Jihokorejec Kim Čong-jang. Interpol to oznámil na…

Tádžický soud zatočil s šéfem islamistů: Za smrtící útok na cyklisty…

21.11.2018 11:46 Na doživotí ve vězení dnes poslal soud v Tádžikistánu šéfa islamistické skupiny, která letos v létě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama