Zmizelý let MH370 měl na palubě záhadný náklad

Kuala Lumpur - Let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu zmizel 8. března 2014 i se všemi 239 cestujícími na palubě. O jeho osudu nejsou dosud žádné relevantní důkazy. Záhad kolem ztraceného letadla MH370 stále neubývá. Právě naopak. Příbuzní po obětech není po malajské vládě požadují vyšetření a vysvětlení, co bylo v tajemném nákladu, který s měl na palubě stroje nacházet, píše news.au.com.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

I přestože má vyšetřování celé záhady oficiálně příští týden skončit, rodiny se odmítají smířit se záhadným osudem svých blízkých, a žádají odpovědi. Let Malaysia Airlines 370 přepravoval více než dvě tuny nákladu. Zatím však nebylo zveřejněno, o jaký náklad se vlastně jednalo. S žádostí o odtajnění seznamu přepravovaného materiálu se nyní na nového malajského premiéra Mahathira Mohamada a ministra dopravy Anthony Loke Siew Fooka obrátili příbuzní pasažérů ze záhadně zmizelého letu.

Podle Danice Weeksové, Australanky, jejíž manžel Paul, zmizel s MH370, je záhadou především náklad o váze 2,2 tuny označený v nákladovém listě jako „příslušenství pro rádia a nabíječky“. Co to vlastně bylo, nikdo neví.

„Už to jsou čtyři roky a stále jsme neviděli celý nákladový list. Stále nevíme, co bylo to „příslušenství pro rádia". Opakovaně jsme požádali o úplný seznam všeho, co bylo v letadle a aerolinky to nebyly schopny dodat," upozorňuje Weeksová.

V dopise organizace Voice 370, která sdružuje pozůstalé, vyzývá k "kompletnímu přezkoumání všech záležitostí týkajících se zmizení MH370, zejména uvolnění všech relevantních dokumentů, jako je kompletní přepravní list, vyšetření jeho možného padělání nebo odstranění záznamů týkajících se MH370."

Skupina také vyzývá k "dalšímu vyšetřování jakéhokoli jednání nebo opomenutí během celého případu MH 370. Od sledování stroje, přes pátrací operace až po vyšetřování".

Na tajemný náklad se brzy soustředily spiklenecké teorie. Malajská vláda totiž odmítala dlouhou dobu zveřejnit, že na palubě se nacházely i potencionálně hořlavé a výbušné lithiové baterie.  Podle seznamu nákladu jich tam mělo být 200 kilogramů. Co se však skrývalo pod položkou „příslušenství pro rádia a nabíječky“ s hmotností 2,2 tuny stále nikdo nezveřejnil.

„To, že se to stalo, a nikdo to nevyšetřil, znamená, že se to může stát znovu,“ varuje Weeksová, „Nevíme, co se stalo s našimi bližními. Stále to strašně bolí.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka USA s Čínou a Ruskem? Výsledek může být překvapivý, varuje expert

21.11.2018 00:01 Dvě odlišné americké státní komise vydaly v uplynulém týdnu zprávy, které zdůrazňují rostoucí…

Omezení pravomocí OPCW? Organizace smetla ze stolu čínsko-ruský návrh

20.11.2018 18:22 Členské státy Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes odmítly čínsko-ruský návrh, který…

Na korejské hranici se ozvaly výbuchy. KLDR zničila deset strážních…

20.11.2018 13:19 Severní Korea dnes odpálila deset svých strážních stanovišť na hranici s Jižní Koreou. Pokračuje…

Rusko odevzdá část Kuril Japonsku? Lidé se bouří, Putin dostane petici

20.11.2018 12:00 Na ruském Dálném východě sbírá skupina aktivistů podpisy pod výzvu Kremlu, aby nedopustil navrácení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama