Radu duchovních v Afghánistánu zmasakroval IS. Atentátník zaútočil, když zakázali atentáty

Kábul - Za pondělním útokem na shromáždění duchovních představitelů v Kábulu patrně stojí Islámský stát (IS). Atentátník zabil 14 lidí, včetně sedmi muslimských duchovních. Ti předtím vydali náboženský výnos, který sebevražedné atentáty zakazuje.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Islámský stát

Na shromáždění afghánské Nejvyšší rady ulemů se ve velkém stanu v západní části Kábulu sešlo v pondělí kolem 2000 lidí. Útočník se odpálil, když duchovní ze schůzky odcházeli.

K atentátu se přihlásila místní pobočka Islámského státu, žádný důkaz ale Islámský stát pro své tvrzení neposkytl. V prohlášení zveřejněném na internetu IS uvedl, že atentát mířil proti shromáždění "tyranských duchovních". Hnutí Tálibán se od pondělního atentátu distancovalo.

Nejvyšší rada ulemů v pondělí vydala náboženský edikt (fatvu), kterým prohlašuje sebevražedné útoky podle islámského práva za zakázané. Rovněž vyzvali afghánské vládní síly i povstalce z hnutí Tálibán a další ozbrojence, aby zastavili boje.

Fatvu zakazující sebevražedné útoky podpořil dnes také afghánský prezident Ašraf Ghaní. Atentát na shromáždění duchovních odsoudil a prohlásil, že se jednalo o "útok proti dědicům proroka islámu a proti islámským hodnotám".

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu soudí tři vůdce nepokojů z roku 2014, jsou obžalování ze…

19.11.2018 08:08 V Honkongu dnes začal proces s vůdci prodemokratických demonstrací v Hongkongu z roku 2014.…

Konspirační teoretici mají žně: Kam zmizel důležitý japonský ostrůvek? Na…

18.11.2018 18:38 Aktualizováno Když máte špatný den, můžete ztratit peněženku nebo klíče. Ztratit celý ostrůvek je ale mnohem…

Tálibánci jednali s emisarem USA, žádají odklad voleb a vznik prozatímní…

18.11.2018 11:52 Při jednání zástupců Tálibánu s americkým zmocněncem islámští radikálové žádali odklad afghánských…

Smrtící útok v moři: Plavce bodla trnucha, resuscitace byla marná

18.11.2018 11:25 Aktualizováno Muž koupající se u pobřeží Tasmánie se stal obětí trnuchy. Paryba patřící mezi rejnoky 42letého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama